Reklama

Czytelnik pokazuje: "Tak nie wolno pod żadnym pozorem parkować" [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik pokazuje: "Tak nie wolno pod żadnym pozorem parkować" [ZDJĘCIA]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Jazda Jarocińska. Dzisiaj o parkowaniu. Czytelnik zwraca uwagę na problem, jaki pojawia się na ul. Wrocławskiej (odcinek jednokierunkowy między ul. Wolności i Hallera) w Jarocinie. Nie jest to odosobniony przypadek w naszym mieście.

 

„Być może Gazeta zainteresuje się problemem, który jest już chyba wieczny w tym miejscu. Co jestem w mieście, to ktoś stoi w tym miejscu "na minutkę" , która oczywiście trwa kilka minut. Piesi muszą się wychylać zza samochodu, żeby cokolwiek zobaczyć. Proszę o zainteresowanie się i opisanie sytuacji na Wrocławskiej na waszych łamach, tak aby ludzie byli świadomi, że tam nie wolno pod żadnych pozorem parkować” – pisze do nas anonimowo mieszkaniec i załącza widoczne zdjęcie.

 

Autor fotki zamazał tablice rejestracyjne białego, dostawczego auta. Na zdjęciu widać, że posiadacz samochodu zaparkował pojazd niemal na linii, na której kierujący mają obowiązek zatrzymania się w momencie, kiedy na pasach są piesi.

 

Auto jest więc zaparkowane praktycznie na przejściu. Tymczasem każdy, kto zdał prawo jazdy powinien wiedzieć, że zgodnie z artykułem 49 kodeksu drogowego zabrania się zatrzymywania pojazdu w „odległości mniejszej niż 10 metrów przed przejściem”.

 

Gwoli przypomnienia….

Artykuł 46 kodeksu drogowego:

Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

Art. 49 pkt. 2

Zabrania się zatrzymania pojazdu:

Na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE