Reklama

Czyste powietrze. Wnioskowałeś o pieniądze? Zaskakująca decyzja funduszu

Opublikowano:
Autor:

Czyste powietrze. Wnioskowałeś o pieniądze? Zaskakująca decyzja funduszu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Program Czyste Powietrze ruszył we wrześniu 2018 r. W jego ramach można otrzymać dotację i pożyczkę m.in. na termomodernizację budynku, modernizację systemu ogrzewania, systemu wentylacji, czy wymianę stolarki.

 

 

 - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował wczoraj o tymczasowym wstrzymaniu od 1 stycznia 2019 r. naborów wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze, prowadzonych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. „Sytuacja ma charakter przejściowy i wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych. WFOŚiGW wznowią nabór wniosków o dofinansowanie niezwłocznie po przeprowadzeniu niezbędnej aktualizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze oraz po dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie powszechnie obowiązującym – czytamy w komunikacie na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

W myśl przepisów obowiązujących do końca 2018 r., dotacja w programie Czyste Powietrze stanowiła dochód osoby, która ją otrzymała. To oznaczało, że należało od niej zapłacić podatek dochodowy.

Pod koniec 2018 r. zmieniono przepisy i od początku 2019 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym, która zwolniła z podatku dotacje w programie Czyste Powietrze (oraz wprowadziła możliwość odliczenia od dochodów w PIT wydatków związanych z termomodernizacją).

Do zmiany podatkowej należało dostosować warunki programu. A dotychczas tego nie zrobiono, stąd czasowe wstrzymanie przyjmowania wniosków przez NFOŚiGW. Fundusz pisze, że dopłaty ruszą z powrotem po "aktualizacji programu" Czyste Powietrze.

 

 Najprawdopodobniej wnioski będą przyjmowane od 14 stycznia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE