Reklama

Reklama

Czy w związku z epidemią emeryci i renciści dostaną trzynastki?

Opublikowano: czw, 2 kwi 2020 11:35
Autor:

Czy w związku z epidemią emeryci i renciści dostaną trzynastki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jak zapewnia ZUS epidemia koronawirusa nie przeszkodzi w wypłacie trzynastek i trafi ona na konta uprawnionych. Czy jednak pieniądze z tego tytułu dostaną wszyscy i w tej samej wysokości?

Dodatkowe pieniądze w postaci popularnej trzynastki dostanie w tym roku 9,8 mln emerytów i rencistów. W większości przypadków, bez względu na wysokość dotychczas wypłacanej emerytury lub renty, będzie to 1200 zł brutto, czyli 981 zł trafi na konto jednym przelewem. Ta kwota będzie również oznaczona w specjalny sposób, tak by w przypadku zajęcia komorniczego komornik ich nie przejął.

Kto dostanie mniej?

Nie wszyscy uprawnieni dostaną jednak trzynastkę w takiej samej wysokości. Mniej dostanie ok. 50 tysięcy osób na rencie rodzinnej. W przypadku, gdy do renty rodzinnej jest uprawnionych więcej członków rodziny, każdy z nich otrzyma tylko część trzynastki. Zgodnie z przepisami do jednej renty przyznana jest tylko jedna trzynastka.

Kto nie dostanie trzynastki w ogóle?

Trzynastka zostanie wypłacona emerytom i rencistom, którzy mają prawo do wypłaty świadczenia na dzień 31 marca 2020 roku. To jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, natomiast są osoby, którzy prawa do niego nie posiadają.

 

Kto nie dostanie wypłaty:

- osoby, które osiągnęły wiek emerytalny, ale nie mają wypłacanej emerytury, ponieważ nadal pracują

- osoby będące na wcześniejszej emeryturze i rencie, które mają zawieszoną wypłatę świadczenia z powodu uzyskiwania zbyt wysokich dochodów

- osoby pobierające tylko świadczenie 500+ dla niesamodzielnych
- osoby otrzymujące stały zasiłek z pomocy społecznej
- sędziowie i prokuratorzy w stanie spoczynku.

 

Terminy wypłaty trzynastki:

 3 kwietnia, 6 kwietnia ,  10 kwietnia , 15 kwietnia , 20 kwietnia ,  24 kwietnia,  30 kwietnia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Karol

  Rencisci z całkowitą i częściową niezdolnoscią niedostaną ? jak już piszecie to piszcie dokładniej daty wypłacania również błędne

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Gość

  Wypłaty trzynastej emerytury wypłacane są w standardowych terminach: 1, 6, 10, 15, 20 i 25. dnia miesiąca a nie jak podaje gazeta.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  i-ha-ha

  Oczywiście, że nie zabraknie i na 25 emerytury. Zwłaszcza przed wyborami prezydenckimi. Trzeba jakoś kupić głosy ciemnej masy.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  Na rozwalenie popołudnia "KORONAWIRUS" Z nosa mi się leje, gorączka nie spada, Czy Koronawirus już się do mnie skrada. We Włoszech nie byłem choć to bardzo blisko, Chiny są daleko ale z Chin mam wszystko. Codzień myję ręce, licznik wodę bije, Szybciej mnie za wodę rachunek zabije. W informacjach mówią niech każ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +1 / -2

  masakra z wami

  Czy was już w tym kraju, polacy.... Do reszty przegrzało styki ? Czy panika premiera nagle nie ma hajsu na pracodawców by im pomóc, Ale za 2 dni robią przelew na 12 000 000 000 złotch. By se emeryt ciastka kupił....