Podstawowe wyposażenie wyprawki szkolnej obejmuje plecak, zeszyty, piórnik, przybory, itd. Wiąże się to zwykle z poważnymi zakupami, a co za tym idzie wydatkami przed rozpoczęciem roku szkolnego.
W obecnych czasach sklepy oraz markety odpowiadają na potrzeby dzieci pięknymi okładkami zeszytów z ulubionymi postaciami z bajek, kreskówek oraz kolorowymi trendami internetu.
Przykładowo, hitem wśród dzieci jest postać Stitcha czyli małego niebieskiego potworka z czterema łapkami i śmiesznym uśmiechem, który wywodzi się z kreskówki “Lilo i Stitch”. Jego wizerunek często pojawia się na zeszytach, plecakach, piórnikach i innych elementach szkolnej wyprawki. W ostatnich latach przeżywa renesans popularności dzięki memom i modzie na urocze, nieco „chaotyczne” postacie.
Sprawdziliśmy ceny przyborów szkolnych w dwóch najpopularniejszych marketach w Jarocinie.
Ile kosztują elementy wyprawki szkolnej?
- flamastry ok. 10 zł,
- zeszyty od 2 do 10 zł
- plastelina ok.7zł ,
- flamastry lub długopisy żelowe ok. 10 zł
- blok rysunkowy ok 4 zł,
- teczka z gumką ok. 5 zł
- 2 kleje w sztyfcie ok 6 zł,
- teczka z rączką 25 zł,
- kredki ołówkowe ok. 10 zł
- plecak ok. 60 zł
Do sukcesu akcji przyczyniło się także coś wyjątkowego: w wybranych, foliowanych katalogach promujących ofertę można było znaleźć polaroidowe zdjęcie Julii z autografem. To spowodowało prawdziwe szaleństwo w sklepach - fanki (zwane „Żugajkami”) masowo zbierały katalogi, wiele razy - co doprowadziło do ich szybkiego wyczerpania. Przykładowe ceny z kolekcji wybranych przez Julię:
- Piórnik-saszetka ok. 15 zł
- Piórnik z wyposażeniem ok. 40 zł
- Temperówka elektryczna w kształcie zwierzątka ok. 40 zł
- Ołówki wieczne ok.6 złPastele olejne ok 8 zł
- Farby plakatowe dekoracyjne ok.11 zł
- Piórnik ok. 25 zł
- Kolekcja "Koretory w taśmie + klej" ok. 10 zł
- Tablet do nauki ok. 20 zł
- Zakreślacze ok. 8 zł
- Klej w taśmie ok. 10 zł
Warto zaznaczyć, że w niektórych marketach istnieje promocja 2+2 gratis np. na art. piśmienne, plastyczne, szkolne, piórniki, plecaki, worki, lampki szkolne, gdzie przy zakupie 4 przedmiotów promocyjnych dwa z nich (najtańsze) są darmowe.
Podręczniki do pierwszej klasy szkoły podstawowej są w pełni darmowe, tak samo jak ćwiczenia, rodzice muszą sami kupić przybory szkolne (wyprawkę), zeszyty, okładki na podręczniki, książki do religii, jeśli szkoła i rodzice zdecydują się na ten przedmiot, strój na WF, obuwie zmienne, bidon i pudełko na śniadanie.
Biorąc pod uwagę aktualne ceny 300 zł to zdecydowanie za mało, by wyprawić swoje dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
A wam się udało kupić wypawkę poniżej 300 zł? Czekamy na komentarze.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.