Reklama

Czy opłata śmieciowa pójdzie w górę?

Opublikowano:
Autor:

Czy opłata śmieciowa pójdzie w górę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Burmistrz Żerkowa ogłosił przetarg na odbiór odpadów selektywnych i zmieszanych. Dzisiaj kończy się termin składania ofert. Czy szykuje się podwyżka opłaty śmieciowej?

 

Gmina zamierza podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu na okres zaledwie czterech miesięcy, czyli od 1 września do 31 grudnia tego roku. Usłudze będzie podległ odbiór odpadów komunalnych, do których należą odpady zmieszane oraz segregowane z podziałem na tworzywa sztuczne i metalowe, szkoło białe, szkło kolorowe, papier i tektura oraz odpady biodegradowalne.

 

Żerków, podobnie jak pozostałe gminy powiatu jarocińskiego, należy do Porozumienia Międzygminnego zajmującego się gospodarką odpadami. Uprawnia to do wywozu śmieci do Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Spółka postanowiła jednak podnieść od 1 maja tego roku ceny przyjęcia odpadów „na bramie”, a to niewątpliwie może przyczynić się do wzrostu opłaty śmieciowej.

 

Dotychczas miesięczna stawka za wywóz odpadów wynosiła 19 zł, natomiast właściciele nieruchomości, którzy nie segregowali odpadów musieli płacić 38 zł. - Na dzień dzisiejszy gmina Żerków nie planuje podwyżki opłat za śmieci - skomentował sprawę sekretarz gminy Bartłomiej Nowicki.

 

Tymczasem zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami gmina nie może dopłacać do opłaty śmieciowej. W samym tylko Nowym Mieście wójt Aleksander Podemski zapowiedział podwyżkę o około 6 zł. Podwyżka czeka także mieszkańców gminy Jaraczewo, gdzie od 1 września cena wywózu śmieci segregowanych będzie wynosić 25,50 zł i 51 zł za niesegregowane Czy rzeczywiście w Żerkowie nie wzrosną ceny za śmieci? Dowiemy się o tym w najbliższym czasie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE