Reklama

Czy Jarocin powinien zerwać współpracę z białoruskim Słonimem?

Opublikowano: czw, 10 mar 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uchwałę w sprawie podjęcia współpracy ze Słonimem, Rada Miejska w Jarocinie podjęła we wrześniu 2018 roku. Na naszym profilu na Facebooku zapytaliśmy czytelników, czy w obecnej sytuacji Jarocin powinien zerwać współpracę z białoruskim miastem.

Reklama

Słonim to miasto liczące blisko 50 tys. mieszkańców. Leży w obwodzie grodzieńskim na Białorusi przy ujściu Issy do Szczary - lewego dopływu Niemna.

- Bliskie położenie Nowogródka, w którym urodził się Adam Mickiewicz, sprawia, że Słonim jest bardzo interesujący dla naszej gminy pod względem wymiany kulturalnej i edukacyjnej, ale nie tylko - mówił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Po ataku Rosji wraz z sojuszniczą Białorusią na Ukrainę, na oba kraje nakładane są kolejne sankcje. Wiele produktów wytwarzanych w tych krajach jest omijane przez konsumentów. Czy również współpraca z białoruskim miastem powinna zostać zerwana?

 

Jarocin i Słonim. Wyniki sondy

Liczba wszystkich oddanych głosów wynosi aż 326. 86% głosujących (280 głosów) wyraziło poparcie dla zerwania współpracy ze Słonimem, 4% (13 głosów) było temu przeciwne, a 10% (33 głosy) nie miało zdania.

 

- Piszę tak jak czuję i mam pytanie - czy mieszkańcy Słomina ponoszą winę za politykę Łukaszenki? Za to, że tam panuje niewyobrażalny dla nas terror, my jarociniacy mamy karać mieszkańców Słonima i zrywać z tego powodu z nimi kontakt? - pisze Zdzisława.

 

- Puste gesty, czy mieszkańcy tego miasta odpowiadają za politykę Łukaszenki? Słonim to przedwojenne polskie miasto, mieszka tam wielu Polaków lub mających polskich przodków. Czy Polska zerwała stosunki dyplomatyczne z Białorusią? - pyta Jarosław.

 

- Bez dwóch zdań, każdy gest się liczy - twierdzi Viola.

 

- Nie wiem, na co jeszcze czekacie? Może aż zapukają do Jarocina? - ptra Paulina.

 

- Tak. Jak długo będą się cackać z bandytami? - komentuje Gabriela.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy