Reklama

Cztery konkursy „Wieści z Lasu”. Wygraj nagrody!

Opublikowano:
Autor:

Cztery konkursy „Wieści z Lasu”. Wygraj nagrody! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Trwa kampania promująca działania związane z 10-leciem ukazania się czasopisma Nadleśnictwa Jarocin „Wieści z lasu – bliżej ludzi”
 

Moc konkursów przed nami

Wielkimi krokami zbliża się okrągła rocznica, kiedy to Nadleśnictwo Jarocin wydało swój pierwszy specjalny dodatek prasowy do „Gazety Jarocińskiej”. Tak, już 10 lat jesteśmy z Wami! Do tej pory ukazaliśmy się łącznie aż w 116 wydaniach. Opisywaliśmy najciekawsze wydarzenia z naszego leśnego podwórka, informowaliśmy Państwa o nowinkach ze świata przyrody i nauki. Edukowaliśmy tych najmłodszych i tych już nieco starszych. Wieści z lasu na dobre wpisały się już w miesięczny rytm Jarocina. Zrealizowanych tematów było naprawdę wiele. Dzisiaj chcemy nagrodzić wytrwałość naszych czytelników. Wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, Stowarzyszeniem Jarocin-XXI i redakcją „Gazety Jarocińskiej” zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w maratonie konkursowym, który doprowadzi nas w najbliższych 4 miesiącach do finału.

To wyjątkowy maraton, kierowany do wszystkich spragnionych poszukiwaczy przygód, wyzwań i spędzających aktywnie czas z książką w plecaku.

 

O konkursach

Nadleśnictwo Jarocin wraz z pozostałymi organizatorami projektu zapraszają Państwa do udziału w serii konkursów i wydarzeń rozpoczynających się od bieżącego wydania i trwających przez najbliższe 4 miesiące. Podsumowanie ogłoszonych w najbliższych numerach „WzL” konkursów nastąpi 5 września podczas wspólnego rodzinnego rajdu rowerowego szlakami Ziemi Jarocińskiej prowadzącymi do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. W sumie w ramach akcji ogłoszonych zostanie co najmniej 7 niezależnych konkursów, w tym 4 na łamach leśnego dodatku. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody, m.in. czytniki do e-booków i rowerowe zestawy.Wieści zapraszają do lasu

Pierwszą konkurencją, jaką ogłaszamy, jest kilkuetapowy konkurs „Wieści zapraszają do lasu”. Polega on na tym, że w czterech najbliższych, następujących po sobie wydaniach naszego dodatku „WzL” (rozpoczynając od kwietniowego, kończąc na lipcowym), opublikowany zostanie jeden fragment trasy wrześniowego rajdu rowerowego wraz z pytaniami konkursowymi (PIERWSZY JUŻ SIĘ UKAZAŁ!). Należy zebrać całą mapę (4 części), nakleić ją na kartkę i odpowiedzieć na zadane pytania (na blankiecie lub na odwrocie). Liczą się tylko oryginalne wycięte z gazety fragmenty mapy. Kompletne, poprawnie uzupełnione karty opisane godłem „KONKURS - MAPA” należy dostarczyć do biblioteki „Pod Ratuszem” w nieprzekraczalnym terminie do 14 sierpnia 2015 r. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wybranych 3 zwycięzców. Nagrodami są czytnik do e-booków, zestaw na rower i zestaw grzybiarza. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 5 września na mecie rajdu rowerowego w Czeszewie. Regulamin konkursu jest dostępny na stronach: www.jarocin.poznan.lasy.gov.pl, www.jarocinska.pl.

 

 
 

„Leśna zabawa słowem”

Zadaniem uczestników tego konkursu jest ułożenie minimum 6-wersowego wiersza przedstawiającego pracę leśnika i jego otoczenie - las. Można startować w trzech kategoriach: dzieci w wieku 7-12 lat, młodzież w wieku 13-19 lat i dorośli powyżej 19 lat. Prace wraz z odpowiednim oświadczeniem o prawach autorskich do dzieła należy dostarczyć w opisanych kopertach z dopiskiem „KONKURS - WIERSZ” do biblioteki „Pod Ratuszem” do 14 sierpnia. W każdej kategorii przewidziano trzy nagrody o wartości od 60 do 150 zł. Więcej informacji i wzór załącznika znajdują się na stronach www.jarocin.poznan.lasy.gov.pl, www.jarocinska.pl. 

 

 
 

„10 choinek na 10-lecie Wieści z Lasu”

To zadanie przeznaczone jest dla najmłodszych w dwóch grupach wiekowych: 3 - 5 lat oraz 6 - 12 lat. Należy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką, w formacie A3, przedstawiającą leśnika przy pracy. Komisja konkursowa będzie oceniać pomysłowość, estetykę, wykorzystane techniki plastyczne, zgodność z przedmiotem konkursu. Dziesięć najlepszych prac zostanie nagrodzonych kuponami upoważniającymi do odbioru nagród (drzewek świerkowych) w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. W planach jest też wystawa dzieł. Należy je dostarczyć w opisanych kopertach z  dopiskiem „KONKURS - LEŚNIK” do 14 sierpnia 2015 r.  do biblioteki „Pod Ratuszem”. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursowym na stronach www.jarocin.poznan.lasy.gov.pl, www.jarocinska.pl. 

 

 
 

„Rowerowa trasa marzeń”

Zadaniem uczestników (indywidualnych lub grup do 10 osób) jest zorganizowanie wycieczki rowerowej w dowolnym rejonie Ziemi Jarocińskiej i obszaru Nadleśnictwa Jarocin na łącznym dystansie minimum 20 kilometrów (dystans ten można dzielić na odcinki).

Po zakończonej wycieczce lub kilku wyprawach należy przysłać do „Gazety Jarocińskiej” (ul. Kasprzaka 1 a, 63-200 Jarocin) mapkę trasy wraz ze sprawozdaniem, zawierającym opisy wycieczek, najciekawszych krajoznawczo miejsc, zabytków, śladów kultury ludowej, miejsc pamięci, itd. Dodatkowo punktowane będą pomniki przyrody. Prace prosimy nadsyłać w postaci kronik. Sprawozdania redakcja przyjmuje od teraz do 14 sierpnia 2015 roku. Najciekawsze prace zostaną wykorzystane podczas wystawy w czytelni „Pod Ratuszem. Informacje i relacje z przebiegu konkursu będą publikowane na łamach „Gazety Jarocińskiej”. Regulamin konkursu jest dostępny na www.jarocin.poznan.lasy.gov.pl, www.jarocinska.pl.

 

 
 


Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy z dodatkiem leśnym Nadleśnictwa Jarocin i życzymy powodzenia! 

 

 

 
 

Zestawił: WoJak

Kampanii partnerują: „Gazeta Jarocińska”, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Stowarzyszenie Jarocin XXI

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE