Reklama

Reklama

Czego chcą mieszkańcy na jarocińskim rynku? [SONDA]

Opublikowano: pon, 21 wrz 2020 13:57
Autor:

Czego chcą mieszkańcy na jarocińskim rynku? [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Trwają konsultacje społeczne na temat przyszłej funkcjonalności Rynku Miejskiego w Jarocinie. Władze miasta chcą poznać pomysły mieszkańców na ożywienie centrum. Burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu zależy na tym, by rewitalizacji starówki była przeprowadzana wspólnie z Jarociniakami.

 

 

 

Konsultacje w sprawie jarocińskiego rynku rozpoczęły się 25 sierpnia i potrwają do 23 września 2020 roku. Mogą w nich wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gminy Jarocin. Każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat tego, co powinno znaleźć się na rynku, jak ożywić centrum i sprawić, by serce miasta tętniło życiem.

Od lutego tego roku trwa modernizacja śródmieścia. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie realizuje projekt „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Władze gminy Jarocin postanowiły wykorzystać tę inwestycję do rewitalizacji całego centrum miasta. Powstały już projekty i wizualizacje. To właśnie one mają być punktem wyjścia do dyskusji na temat nowego zagospodarowania rynku i przylegających do niego ulic. Zgodnie z wizją architektów rynek powinien pełnić funkcję reprezentacyjną i rekreacyjną, dlatego zaprojektowano tam wiele miejsc do odpoczynku.

Według koncepcji projektantów na rynku ma być dużo zieleni i fontanna. Czy to dobry pomysł? Zapytaliśmy o to mieszkańców. Okazało się, że większość zapytanych osób zgadza się z pomysłami architektów. Mieszkańcy też chcą więcej zieleni, ławek i fontanny. Zdecydowanie są przeciwni parkingowi w sercu miasta. [ZOBACZ VIDEO]

 

Jak wziąć udział w konsultacjach społecznych na temat przyszłej funkcjonalności Rynku Miejskiego w Jarocinie .

Karty konsultacyjne w formie ankiet pobrać można w następujących miejscach: w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (Budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju Sp. z o. o., ul. T. Kościuszki 15B, parter)

Karta konsultacyjna jest również dostepna na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Jarocinie, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Jarocinie [Pobierz karte konsultacyjną].

Karty, opinie lub propozycje składać mogą wszyscy upoważnieni do udziału w konsultacjach w terminie od dnia 25 sierpnia 2020 r. do dnia 23 września 2020 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (Budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju Sp. z o. o., ul. T. Kościuszki 15B, parter) oraz poprzez skrzynkę e-mailową Urzędu Miejskiego w Jarocinie w formie podpisanego skanu na adres [email protected] Adresatami konsultacji społecznych są: wszyscy pełnoletni mieszkańcy Gminy Jarocin, a także instytucje oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność w śródmieściu Jarocina

 

Materiał informacyjny Gminy Jarocin dla mieszkańców na temat rewitalizacji śródmieścia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.