Reklama

Co z nocnymi dyżurami aptek w Jarocinie? To nie miało sensu

Opublikowano:
Autor:

Co z nocnymi dyżurami aptek w Jarocinie? To nie miało sensu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kto nie miał tego problemu? Wizyta na wieczorynce, jest recepta, potrzebne leki na już… Ale wszystkie apteki zamknięte. Która dyżuruje? Jak się okazuje, od początku miesiąca żadna z jarocińskich aptek nie pełni nocnego dyżuru.

- Te dyżury nie miały sensu - mówi jedna z farmaceutek. - Ludzie przychodzili rzadko, a jeśli przychodzili, to po głupoty. Np. w środku nocy po płyn do kąpieli dla niemowląt. Innego zdania jest wielu jarociniaków. - Ilekroć jechałam do apteki, to wyłącznie dlatego, że miałam receptę z „wieczorynki”, albo komuś w rodzinie nagle zaczęło coś dolegać, a zabrakło leku.

Od lutego apteki mają dyżury od godziny 8.00 do godziny 22.00. Po 22-iej aż do rana leków nie wykupimy. Dlaczego dyżury zostały zniesione? - Jak co roku w grudniu celem ustalenia harmonogramu dyżurów aptek, w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z farmaceutami z terenu Jarocina - mówi Stanisław Martuzalski, członek zarządu powiatu jarocińskiego. W trakcie rozmów zdecydowana większość aptekarzy opowiedziała się za skróceniem czasu dyżurowania o godzinę.

- Problem leży w obowiązującym prawie, albowiem Ustawa Prawo Farmaceutyczne obliguje samorządy powiatowe do ustalania godzin pracy ogólnodostępnych aptek, jednak nie daje możliwości egzekwowania tego od farmaceutów. Jednym słowem nie możemy zmusić aptek do pełnienia dyżurów - przyznaje Stanisław Martuzalski. - Mogę jednak zapewnić, że w najbliższym czasie będziemy szukać pozytywnego rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla mieszkańców.

Aktualnie - do 26 lutego dyżur w godzinach od 8.00 do 22.00 pełni apteka Dr Max (Kolejowa) przy ul. Sienkiewicza 1a w Jarocinie (tel. 62, 505-20-41).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE