Reklama

Co radni robią na Facebooku? Lubią „Elitarne dupeczki”

Opublikowano:
Autor:

Co radni robią na Facebooku? Lubią „Elitarne dupeczki” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wirtualni buntownicy, miłośnicy kina i muzyki czy swojskie chłopaki zainteresowane małymi ojczyznami. Czego o lokalnych radnych można dowiedzieć się z ich facebookowych profili?

 

Internet nie wybacza. Tutaj aktywnym trzeba być cały czas. A kto kończy komunikację wraz z ciszą wyborczą, łamie główną zasadę działania mediów społecznościowych, jaką jest systematyczny kontakt z obserwowanymi osobami. Warto odnotować, że Stanisław Martuzalski jeszcze kilka dni temu na Facebooku ciągle był burmistrzem Jarocina.

- Dwa, trzy wpisy w tygodniu powinny się na Facebooku znaleźć. Dodatkowo komunikacja powinna być prowadzona w sposób interesujący. Trzeba też pamiętać, żeby nie zarzucać obserwujących pięcioma i więcej wpisami dziennie, bo Facebook będzie likwidował przerosty informacyjne - wyjaśnia Wiesław Gałązka, niezależny konsultant ds. public relations i wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Brak aktywności po zakończeniu kampanii wyborczej to nie jedyny grzech radnych. W momencie przyjęcia mandatu stają się osobami publicznymi, a to sprawia, że powinni być dużo bardziej wyczuleni na punkcie tego, co robią w mediach społecznościowych. Każdy błąd może kosztować ich przegraną w kolejnych wyborach. Radni z terenu Ziemi Jarocińskiej zdają się nie przywiązywać wielkiej wagi do tego, które strony na Facebooku polubili, a są ich tysiące.

 

Jarosław Kasprzak, radny z gminy Żerków, jest fanem m.in. takich tworów, jak „Kac morderca nie ma serca”. W grupie fanpage’ów, które śledzi, znajdziemy również „Gdy niosę zupę, gaszę światło głową”. Jego akrobatyczne zdolności zdaje się podzielać debiutant w radzie miejskiej Jarocina, Jan Krakowiak, który jest fanem strony o nazwie „Umiem polizać swój łokieć”.

Ten ostatni może się pochwalić również dość kontrowersyjną stroną, której dał popularnego „lajka”. Chodzi o fanpage „Elitarne dupeczki”, na którym można znaleźć kobiety w bardzo skąpej bieliźnie. Czy osoba publiczna powinna być kojarzona z takimi stronami? - Jeśli radny polubił na Facebooku jakąś stronę z kompromitującymi treściami, może się to na nim odbić. Myślę, że ten czas już nadchodzi - uważa Gałązka.

Wśród obserwowanych przez radnych z terenu Ziemi Jarocińskiej stron można znaleźć również elementy tzw. „kampanii nienawiści”. „Szacunek dla licealistki, która nie przyjęła kwiatów od Tuska” (Lidia Czechak), „Arłukowicz”, czy „Stefan Niesiołowski won z Sejmu” (oba Jan Krakowiak).

Radni gminy Jaraczewo, których można znaleźć na Facebooku, zgodnie polubili lokalne fanpage związane z zumbą. U Joanny Koźlik można znaleźć nawet zdjęcia z tanecznych zajęć.

Andrzej Stachowiak z gminy Żerków jest za to fanem strony… „Butoholiczki” poświęconej damskim butom., a nowy radny z Jarocina  Mateusz Walczak polubił „Mówię NIE kobiecie z brodą”, czyli fanpage’m związanym z Conchitą Wurst, zwyciężczynią ostatniej edycji Eurowizji.

Zdzisława Pilarczyk wśród ponad 400 polubionych przez siebie stron ma taką o nazwie „100 słów, które zwiększą Twoją elokwencję”.

 

Nie wszystko, co robią lokalni politycy na Facebooku, należy jednak potępiać. można zaobserwować spójne i konsekwentne budowanie wizerunku. Wyróżnia się tutaj właśnie obecny zastępca burmistrza Jarocina, Robert Kaźmierczak, który przywiązuje dużą uwagę do Jarocin Festiwalu i muzyki rockowej. Na co dzień można go spotkać w koszulkach, których nadruki nawiązują do legendarnej imprezy. To wszystko uzupełnia śledzeniem aktualności na fanpage’ach zespołów rockowych.

 

 

KTO POLUBIŁ NA FACEBOOKU NAJWIĘCEJ STRON?

2. Leszek Bajda

3. Zdzisława Pilarczyk

4. Lidia Czechak

5. Stanisław Martuzalski

6. Mariusz Stolecki

7. Agnieszka Król

8. Mariusz Małynicz

9. Mariusz Kaźmierczak

10. Mateusz Walczak

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE