Reklama

Co dalej ze "Stokrotką"? "Przepraszam, ale nie wiem."

Opublikowano:
Autor:

Co dalej ze "Stokrotką"? "Przepraszam, ale nie wiem." - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W „Stokrotce” odbyło się spotkanie dotyczące zasad funkcjonowania przedszkola od nowego roku szkolnego, już jako niepublicznego. Okazało się, że na dzień dzisiejszy nadal więcej nie wiadomo, niż wiadomo.

Gośćmi spotkania byli członkowie zarządu stowarzyszenia "Razem z Jarzębinką". Organizacja wygrała zorganizowany przez gminę konkurs i od przyszłego roku szkolnego będzie organem prowadzącym niepubliczne przedszkole "Stokrotka" - jedno z trzech zlikwidowanych w Jarocinie. Jak placówka będzie funkcjonowała w praktyce? Tego próbowali się dowiedzieć rodzice, ale poznali niewiele konkretów.

- Proszę nas zrozumieć, że my jeszcze nie znamy dokładnie wysokości subwencji, rada miejska musi uchwalić stawkę. I wtedy będziemy mogli odpowiedzieć na wszystkie pytania szczegółowo - tłumaczyła Krystyna Poziombka, prezes stowarzyszenia.

Po zebraniu rodziców z zarządem spotkali się nauczyciele i pracownicy administracji "Stokrotki". - Sama jestem nauczycielką i zrobimy wszystko, żeby nauczyciele w tym przedszkolu godnie zarabiali. Składajcie, proszę, CV. Będziemy robili nabór - zachęcała Beata Majkowska, dyrektor przedszkola "Jarzębinka", a od września również "Stokrotki". - A co z nami? Kiedy dowiemy się, czy mamy szukać pracy, czy od września nadal będziemy tu zatrudnione? - zapytała wprost członków zarządu jedna z pracownic administracji. - Nie wiem. Przepraszam, ale nie wiem - odparł wiceprezes Adam Ignaszak.

Następne spotkanie ma się odbyć jeszcze w czerwcu. Podobne rozmowy, z zarządem fundacji "Mali, Wielcy Ludzie", zaplanowano się w przyszły wtorek w przedszkolu "Marcinek".

Więcej o sprawie w kolejnym wydaniu "Gazety Jarocińskiej".

ZOBACZ TEŻ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE