Reklama

Chorzy na cukrzycę otrzymają pomoc w nowym punkcie

Opublikowano:
Autor:

Chorzy na cukrzycę otrzymają pomoc w nowym punkcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od 19 lipca w jarocińskim szpitalu będzie działał punkt konsultacyjny dla chorych na cukrzycę. Rejestracja już ruszyła.

 

Dwa razy w tygodniu będzie w nim dyżurowała specjalista diabetolog dr Hanna Byks. - Jest już przygotowane i wyposażone pomieszczenie, w którym będą przyjmowani pacjenci - zapewnia Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

Punkt konsultacyjny będzie działał w każdą środę i czwartek od godz. 8.00 do 15.00. Konsultacje będą bezpłatne, a wystawiane pacjentom recepty refundowane. Zapłacić będzie trzeba tylko za badania laboratoryjne. Na wizytę, na którą nie potrzeba skierowania, trzeba się zarejestrować w konsoli w holu szpitala.

Funkcjonowanie punktu finansowane jest z budżetu powiatu jarocińskiego, który przekazał na ten cel około 120 tys. zł.

Prezes Leszek Mazurek stara się w urzędzie wojewódzkim o pozwolenie na uruchomienie poradni diabetologicznej. - Jeśli będziemy mieli takie pozwolenie, wówczas, w momencie kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi konkurs na finansowanie poradni, na pewno w nim wystartujemy - zapowiada.

Oprócz nowego punktu konsultacyjnego w szpitalu chorzy na cukrzycę mogą skorzystać z dyżurów członków zarządu jarocińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków pełnionych w Jarocińskim Ośrodku Kultury (pokój 31) w każdą środę (oprócz lipca i sierpnia) od godz. 11.00 do 13.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE