Reklama

Żerków. Chcesz otrzymać zwrot akcyzy? Ruszył termin przyjmowanie wniosków

Opublikowano:
Autor:

Żerków. Chcesz otrzymać zwrot akcyzy? Ruszył termin przyjmowanie wniosków - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz otrzymać zwrot akcyzy? Nie przeocz terminu. Gmina Żerków opracowała szczegółowe zasady ubiegania się o zwrot podatku.

Rolnicy z gminy Żerków będą mogli ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, który wykorzystali do produkcji rolnej od 1 sierpnia 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku. Co trzeba zrobić?

Przede wszystkim należy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta i Gminy w Żerkowie, ul. A. Mickiewicza 5 w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 14.00, wtorek-piątek od godz. 8.00 do godz. 12.00. Jako miejsce składania wniosków wyznaczono salę sesyjną na parterze budynku.

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej jest dostępny na stronie internetowej urzędu gminy. Zobacz TUTAJ.

Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju wnioski o zwrot podatku akcyzowego należy składać w możliwie najszybszym terminie. Urząd zaleca również, aby osoby ubiegające się o zwrot wskazały konto bankowe.

Producent rolny ubiegający się o zwrot podatku paliwowego musi posiadać faktury VAT. Tylko w ten sposób będzie mógł potwierdzić zakup paliwa do produkcji rolnej.

Termin składania wniosków rozpocznie się 1 lutego 2021 roku i potrwa do 1 marca 2021 roku. Natomiast wypłata zwrotu podatku akcyzowego nastąpi w terminie 1-30 kwietnia 2021 r. gotówką w kasie urzędu lub przelewem na rachunek bankowy, który został podany we wniosku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy