Reklama

Chcesz, aby bezpłatnie odebrali folię rolniczą? Wypełnij ankietę

Opublikowano:
Autor:

  Chcesz, aby bezpłatnie odebrali folię rolniczą? Wypełnij ankietę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Kotlin planuje przystąpić do programu: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Konieczne jest przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych, jakie będą utylizowane na terenie gminy. Władze samorządowe zwracają się z prośbą o wypełnienie ankiety i niezwłoczne dostarczenie jej do Urzędu Gminy w Kotlinie. Ankiety dostępne są na stronie internetowej gminy Kotlin.

 

Termin składania ankiet upływa 25 października. O zakwalifikowaniu gospodarstwa do programu decyduje data wpływu ankiety do urzędu. Odpady, jakie będą bezpłatnie odbieranie to: folie po sianokiszonkach, czarne folie po kiszonkach i tunelach foliowych, worki po nawozach, opakowania typu BIG-BAG, sznurki oraz siatki z balotów. Wszystkie wymienione odpady muszą być posegregowane wg rodzaju:

 

- folia rolnicza czarna, tunelowa ogrodnicza,

- folia po balotach sianokiszonek,

- siatki do owijania balotów,

- worki po nawozach,

- sznurki rolnicze,

- opakowania typu BIG-BAG

 

W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu z miejsca wskazanego przez gminę oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Odbiór będzie odbywał się w wyznaczonych punktach na terenie gminy Kotlin. Termin oraz wyznaczone punkty zostaną podane w późniejszym terminie.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE