Reklama

Chcą tworzyć regionalna bazę informacji. Zobacz, gdzie?

Opublikowano:
Autor:

Chcą tworzyć regionalna bazę informacji. Zobacz, gdzie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nowe Miasto nad Warta. Gmina Nowe Miasto nad Wartą. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto.

 

 

Nowomiejska ziemia należy do grona miejsc o ciekawej historii i kulturze. Niespełna rok temu w samym Nowymi Mieście dokonano niezwykłego odkrycia. Okazało się, że w krypcie miejscowego kościoła znajduje się tam cenny sarkofag ze szczątkami biskupa Rozdrażewskiego. Szerzej o tym pisaliśmy TUTAJ.

 

O zapiski związane z bogatą historią Nowego Miasta zabiega nowomiejska biblioteka. Dzięki niej zostały wydane takie publikacje, jak: "Pamiątki czasu - magiczne zakątki Gminy Nowe Miasto nad Wartą", „Krzyże, figury i kapliczki przydrożne w gminie Nowe Miasto nad Wartą”, „Smaki dzieciństwa - tradycje kuchni wielkopolskiej” i wiele innych ciekawych dzieł.

 

Niewątpliwie dużym osiągnięciem placówki było pozyskanie 67 tys. zł na wydanie kolejnej książki tym razem dotyczącej historii wspomnianego kościoła - „Tajemnice kościoła w Nowym Mieście”. Czytaj TUTAJ.

 

Kolejną ciekawą inicjatywą Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą jest utworzenie Klubu Regionalistyczno-Krajoznawczego. Czym będzie zajmował? Przede wszystkim odkrywaniem zagadek historycznych, poszerzaniem wiadomości o historii regionu oraz gromadzeniem pamiątek związanych z Nowym Miastem.

 

 

Spotkania będą odbywały się cyklicznie. Natomiast 29 lipca o godz. 17.00 w GOKU-u odbędzie się zebranie organizacyjne. Osoby chętne proszone są o telefoniczne potwierdzenie swojej obecności do dnia dzisiejszego (28 lipca) pod numerem 61 287 46 18.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE