Reklama

Charytatywny kiermasz wypadł lepiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Charytatywny kiermasz wypadł lepiej [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Weekend w Jarocinie upłynął pod znakiem Jarocińskich Mikołajek oraz dwóch świątecznych kiermaszy.

 

 

W sobotę odbył się Jarmark Świąteczny zorganizowany przez miasto. Kilka stoisk zostało usytuowane w podcieniach ratusza i czynne były w godz. 9.00-14.00. Wystawcy za udział płacili po 50 zł. Opłaty pobierał Zakład Usług Komunalnych. W ramach tej opłaty gwarantowano stoły i dostęp do toalety. Jedynymi, którzy zostali zwolnieni z opłat to mamy dzieci niepełnosprawnych, które wystawiały wykonane przez siebie przedmioty.

 

Dzień później w niedzielę na parkingu PKO miał miejsce II Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Jarocin XXI we współpracy m.in. Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Tutaj pojawiło się zdecydowanie więcej ludzi i stoisk. Pogoda była też zdecydowanie lepsza niż ta w sobotę. Zorganizowano też kilka atrakcji towarzyszących. Na plac motocyklem zajechał św. Mikołaj. W kinie odbył się pokaz tańca w wykonaniu uczestników zajęć w Studiu Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej oraz świąteczny quiz filmowy, podczas którego na podstawie wyświetlonych fragmentów trzeba było odgadnąć tytuły dziesięciu dzieł, których tematem było Boże Narodzenie.

 

Pojawił się także wesoły bałwanek Olaf. Na finał wystąpił Uliczny Teatr Ognia „Anthony Street” z parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Było również charytatywne koło fortuny. Od Jacka Koszalika, który porusza się na wózku, można było nabyć magnesy ze zdjęciami zabytków naszego miasta i okolic, które zostały wykonane przez niego.  

 

Każdy z wystawców płacił 25 zł za możliwość wzięcia udziału w imprezie. Pieniądze z wpisowego, podobnie jak i te uzyskane z loterii, zostały przekazane na cel charytatywny, czyli na leczenie i rehabilitację Nikodema Korzyniewskiego i Marleny Wojcieszak. Za 5 złotych można było też nabyć „suszone anielskie jabłuszka” oraz „anielskie pierniki”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie przyszłorocznego wyjazdu 22 ministrantów z franciszkańskiej parafii w góry.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE