Reklama

Były starosta prezesem spółki

Opublikowano:
Autor:

Były starosta prezesem spółki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Były starosta jarociński Bartosz Walczak został prezesem spółki PRmotion. Zastąpił na tym stanowisku Mariusza Gryskę. Bartosz Walczak po odwołaniu z funkcji starosty założył własną firmę promocyjną i został dyrektorem artystycznym Disco Stars Festiwal Roszków 2017. Organizatorem imprezy disco polo jest spółka PRmotion.

 

Jej prezesem do niedawna był jarociński urzędnik, były sekretarz gminy Mariusz Gryska. Funkcję szefa PRmotion sprawował będąc jednocześnie dyrektorem Centrum Usług Wspólnych Gminy Jarocin (jednostka prowadzi między innymi obsługę księgową placówek oświatowych gminy - przyp. red.). Usługi na rzecz gminy Jarocin (w zakresie promocji i kontaktów z mediami - przyp. red.) świadczy też spółka PRmotion.

Przez kilka miesięcy trwania tej sytuacji urzędowi prawnicy nie mieli jednak wątpliwości i twierdzili, że nie stoi to w sprzeczności z przepisami prawa. Dopiero po interwencji Jarocińskiego Ruchu Samorządowego interpretacja się zmieniła.

Mecenasi uznali, że rzeczywiście istnieje konflikt interesów i Mariusz Gryska został odwołany z funkcji szefa PRmotion. Z nieoficjalnych informacji wynika, że za niewłaściwą interpretację przepisów pracę w poznańskiej kancelarii obsługującej gminę Jarocin stracił także prawnik, który był delegowany do naszego miasta.

Bartosz Walczak potwierdza, że z początkiem maja objął funkcję szefa PRmotion. Przyznaje, że charakter działalności agencji pokrywa się z tym, czym zajmuje się od pewnego czasu. - Nowe wyzwania, nowe obowiązki, nigdy się ich nie bałem, dlatego przyjąłem propozycję kierowania tą spółką - podkreśla.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE