Reklama

Były Marsze Świętych. Dzisiaj bale z aniołami [NOWE FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Były Marsze Świętych. Dzisiaj bale z aniołami [NOWE FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

"Taki mały, taki duży, może świętym być..." - słowa tej piosenki zabrzmiały w ostatnią niedzielę października w dwóch jarocińskich parafiach - św. Marcina i Chrystusa Króla - w trakcie Marszu Świętych.

 

 

W parafii św. Marcina uczestnicy nie zważając na deszcz i wiatr przeszli spod kościoła św. Marcina do św. Jerzego. Chrystusa Króla procesja odbyła się we wnętrzu świątyni. Dzieci biorące udział w marszach były przebrane za postacie świętych, również swoich patronów lub miały ze sobą ich wizerunki. Dzisiaj w wielu miejscowościach odbędą się Bale Świętych i Aniołów. Do wspólnej zabawy zapraszają parafie m.in. św. Antoniego w Jarocinie, a także św. Wawrzyńca w Mieszkowie i św. Małgorzaty w Cielczy.   

Zarówno marsze, jak i zabawy mają być nie tyle alternatywą dla obchodów Halloween, ale raczej pomocą w zrozumieniu, że dzień 1 listopada jest jednym z najbardziej radosnych świąt w Kościele katolickim, ponieważ jest to dzień, gdy Kościół świętuje wspomnienienie wszystkich świętych i błogosławionych oraz przypomina o powszechnym powołaniu do świętości.

[AKTUALIZACJA 19.53]

Dzieje się u Franciszkanów. Właśnie trwa Bal Wszystkich Świętych. Zobaczcie, jakie przebrania przygotowały dzieci z tej okazji. Bawi się ponad sto dzieci. Zdjęcia możecie obejrzeć TUTAJ - KLIKNIJ.

I jeszcze wspólne zdjęcie na koniec udanej zabawy. Krótkie wideo z tego wydarzenia możecie znaleźć na naszym fanpage'u. Zapraszmay TUTAJ!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE