Reklama

Była wiceburmistrz zwolniona z pracy

Opublikowano:
Autor:

Była wiceburmistrz zwolniona z pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Hanna Szałkowska została zwolniona z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie - dowiedział się portal nieoficjalnie.

Była radna powiatowa, a w poprzedniej kadencji zastępca burmistrza Jarocina, jest związana z ogólniakiem od kilkunastu lat. Uczyła języka polskiego. - Wracam do tego, co kocham - mówiła portalowi, kiedy w ubiegłym roku po przerwie na samorząd, podejmowała pracę z młodzieżą.

Chcieliśmy zapytać o powody rozwiązania umowy o pracę dyrektora Tomasza Kosińskiego. - Pan dyrektor będzie po południu - usłyszeliśmy w sekretariacie. 

Kosiński, który w przeszłości był szefem rady powiatu, związany jest z Ziemią Jarocińską. W mieście od razu pojawiły się komentarze, że zwolnienie nauczycielki, może być wynikiem politycznego zaangażowania byłej wiceburmistrz. - Są osoby, które się „uparły” na Szałkowską - komentuje osoba związana z samorządem.

Póki co nie udało nam się porozmawiać z Hanną Szałkowską.

[AKTUALIZACJA 12:23]

Nasze informacje potwierdził dyrektor ZSO Tomasz Kosiński. Hanna Szałkowska ma zostać zwolniona od 1 września wraz kilkoma innymi nauczycielami. Ograniczenia kadrowe, jak tłumaczy dyrekcja, podyktowane są spadającą liczbą oddziałów. - Redukcja przewiduje około 3-4 zwolnień i kilkanaście ograniczeń etatów. Taka jest demografia i nic nie zrobimy w tym temacie – tłumaczy dyrektor Kosiński i jednocześnie odmawia odpowiedzi na pytanie, jakim kluczem dobierano pracowników, którzy będą objęci redukcją.

Po południu z Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 spotka się Komisja Edukacji Rady Powiatu w Jarocinie. - Będę uczestniczył w posiedzeniu, spodziewam się pytań od radnych więc zapraszam na posiedzenie - mówi portalowi dyrektor Kosiński, który aktualnie uczestniczy w szkoleniu.   

   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE