Reklama

Burmistrz przekształca przedszkola. Rodzice protestują

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz przekształca przedszkola. Rodzice protestują - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nie milkną komentarze dotyczące zamiaru przekształceń przez burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego trzech gminnych przedszkoli oraz Zespołu Szkół w Wilkowyi w placówki niepubliczne. Rodzice i pracownicy jednostek, które mają zostać zlikwidowane, a następnie powierzone stowarzyszeniom lub osobom prywatnym spotykają się, by omówić strategię przeciwstawienia się planom władz miasta.

Od wtorku, gdy o zamiarze likwidacji i przekształceń czterech instytucji oświatowych poinformował portal www.jarocinska.pl, rodzice i nauczyciele wyrażają swoje oburzenie. Nasz artykuł na ten temat ma rekordową liczbę wejść, a także komentarzy (ponad 550).

Na portalu społecznościowym Facebook powstają strony „Nie-Dla Likwidacji Przedszkola Marcinek”, „Nie-dla Likwidacji Przedszkola Stokrotka”, „NIE dla likwidacji Publicznego Przedszkola nr 1 "Stokrotka" w Jarocinie”, „NIE dla likwidacji przedszkola nr6 Jarzębinka”, a nawet „Przeciwnicy Burmistrza Jarocina” i „Precz z Kaźmierczakiem”.

Wczoraj w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się nieformalne spotkanie rodziców i pracowników przekształcanych placówek. Wzięli w nim udział m.in. Andrzej Dworzyński, dyrektor ZS w Wilkowyi, oraz Stanisław Martuzalski, były burmistrz Jarocina. Dziennikarz „Gazety Jarocińskiej” i kamerzysta portalu jarocinska.pl zostali jednak z niego wyproszeni.

Tymczasem Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, uspokaja rodziców. W środę wystosował do nich listy otwarte. Pisze w nich m.in. „Nie ma planów zamknięcia przedszkola. Wynikająca z ustawy formalna "likwidacja" przedszkola absolutnie nie oznacza, że którekolwiek z przedszkoli przestanie funkcjonować. Natomiast może ulec zmianie forma prawna instytucji z publicznej na niepubliczną”. Włodarz dodaje, że dzieci nadal będą pod opieką wykwalifikowanej kadry, a warunki w przedszkolu „nie muszą wcale ulec pogorszeniu”. Pawlicki zapewnia, że warunki rekrutacji oraz liczba przyjmowanych dzieci nie zmienią się, a gmina nadal będzie prowadziła większe remonty i inwestycje w przekształconych placówkach. „Powodem "likwidacji", a tak naprawdę zmiany formy prowadzenia, są rosnące wydatki na prowadzenie publicznych przedszkoli, niewspółmierne do wzrostu liczby przedszkolaków” – tłumaczy burmistrz.

W czwartek Urząd Miejski w Jarocinie ogłosił terminy spotkań władz miasta z rodzicami i pracownikami przedszkoli „Stokrotka”, „Jarzębinka” i „Marcinek”. Na stronie gminy czytamy:
 

Spotkania konsultacyjne z rodzicami odbędą się:

 

- 2 lutego w Jarocińskim Ośrodku Kultury (sala 42) - dla rodziców dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 „Jarzębinka”
godzina 16:00 - roczniki 2012 i 2011
godzina 17:30 - rocznik 2010

- 3 lutego w Jarocińskim Ośrodku Kultury (sala 42) dla rodziców dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 „Stokrotka”
godzina 16:00 - roczniki 2012 i 2011
godzina 17:30 – rocznik 2010

- 4 lutego w auli Pałacu Radlińskich o godzinie 16:00 - dla rodziców dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 „Marcinek” z roczników 2012, 2011 i 2010.
 

 

Terminy spotkań dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi:

 

Publiczne Przedszkole nr 6 w Jarocinie - 2 lutego o godz. 10.00 i 11.00

Publiczne Przedszkole nr 1 w Jarocinie - 3 lutego o godz. 11.00 i 12.00

Publiczne Przedszkole nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Jarocinie - 4 lutego o godz. 14.00 i 15.00.
 

 

Zainteresowanym najwyraźniej nie podoba się taka liczba spotkań. W internecie namawiają, by wszyscy przyszli na spotkanie z burmistrzem 2 lutego (poniedziałek) o godz. 16.00 w JOK-u. „NIE WAŻNE CZY JESTEŚ RODZICEM Z JARZĘBINKI, MARCINKA, STOKROTKI CZY WILKOWYI. NIE WAŻNE CZY MASZ DZIECI, CZY NIE. JEŚLI ICH DOBRO LEŻY CI NA SERCU, JEŚLI NIE ZGADZASZ SIĘ NA TO, CO PROPONUJĄ OBECNE WŁADZE- PRZYJDŹ!!!” – apelują.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE