Reklama

Burmistrz podejrzewa poprzednika o przestępstwo

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz podejrzewa poprzednika o przestępstwo  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Władze Jarocina skierowały do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez poprzedniego burmistrza Stanisława Martuzalskiego. Zarzuty dotyczą nadużycia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, a także niegospodarności.

- Zawiadomienie jest wynikiem m.in. przeprowadzonego audytu w Urzędzie Miejskim - tłumaczy burmistrz Adam Pawlicki, który już wcześniej zapowiadał, że „nie można przejść obojętnie nad wynikami raportu” [WIECEJ O AUDYCIE TUTAJ].

Doniesienie skupia się na trzech znanych już sprawach - bezprawnego zdaniem obecnych władz miasta, wydłużenia okresów wypowiedzenia dla zastępców byłego szefa gminy - Hanny Szałkowskiej i Mikołaja Kostki i jednoczesnego zwolnienia obojga z obowiązku świadczenia pracy.

Martuzalski miał się również dopuścić niegospodarności decydując się na wcześniejszy wykup obligacji i emisję nowych, choć jak twierdzą audytorzy „nie uzasadniała tego kondycja ekonomiczna samorządu”. Trzecia sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień w związku z nieuzasadnionymi - zdaniem autorów doniesienia - umorzeniami podatkowymi.

W uzasadnieniu zawiadomienia czytamy, że gmina w związku z błędnymi decyzjami exburmistrza poniosła koszty przekraczające 390 tys. zł. Zawiadomienie do prokuratury trafiło wczoraj.

- Nie mam sobie nic do zarzucenia, wszystko było robione zgodnie z prawem i obowiązującymi procedurami - zapewnia Stanisław Martuzalski pytany o komentarz w sprawie.

Komentarz wideo byłego burmistrza wkrótce na naszym portalu.

Treść zawiadomienia można przeczytać TUTAJ

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE