Reklama

Burmistrz: Mieszkańcy muszą sami zabezpieczyć się w kosze

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz: Mieszkańcy muszą sami zabezpieczyć się w kosze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Jarocin podpisała umowę na odbiór odpadów ze spółką ZGO Nova, która wygrała przetarg ogłoszony przez samorząd. W trakcie wspólnej konferencji prasowej, burmistrz Adam Pawlicki przypomniał, że miejscowa firma zaproponowała dwukrotnie niższą stawkę niż drugi z oferentów. Dzięki temu, jak zapewnił szef gminy „do końca roku nie będzie potrzeba podnosić opłat.”

Prezes spółki córki jarocińskich firm komunalnych Wojciech Wiszniewski, nie ukrywa radości z powrotu na jarociński rynek po ponad dwuletniej przerwie. – Zrobimy wszystko, żebyście za rok mogli poklepać nas po ramieniu - zapewniał.

Zmiana odbiorcy odpadów, to dla ponad 2,5 tys. właścicieli posesji z terenu gminy Jarocin, konieczność wymiany pojemników na śmieci. - Do końca miesiąca są na posesjach pojemniki obecnie wywożącej firmy Remondis, oczywiście tam, gdzie ta firma je dzierżawi. Od 1 lipca, ci którzy nie mają pojemników swoich, dostali pismo w jaki sposób powinni postąpić - tłumaczył Adam Pawlicki i jak dodał mieszkańcy mogą albo wydzierżawić lub kupić pojemniki od ZGO Nova, ewentualnie wyposażyć się w nie we własnym zakresie.

Adam Pawlicki podkreślił, że nie ma możliwości, by to gmina dostarczyła mieszkańcom kosze. - Burmistrz, władza wykonawcza, nie może łamać prawa, które uchwaliła rada. Rada uchwaliła regulamin, który mówi, że właściciel we własnym zakresie, na swój koszt ma to załatwić – powiedział burmistrz.

Zobacz skrót wideo z konferencji

Szerzej o sprawie w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE