Reklama

Burmistrz Jarocina kontra RIO: Polują na mnie [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz Jarocina kontra RIO: Polują na mnie [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Gmina Jarocin. Burmistrz Jarocina. RIO. Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu

Dzisiaj w południe Regionalna Komisja Orzekająca w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych przy Izbie Obrachunkowej w Poznaniu rozpatrzy sprawę, w której obwinionym jest burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Zarzut? Chodzi o „niewykonanie, lub nienależyte wykonanie przez kierownika jednostki sektora finansów publicznych kontroli zarządczej, które miało wpływ na dokonanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego”.

Sprawa ma związek z remontem budynku przedszkola i żłobka przy ul. Hallera w Jarocinie. Zadania podzielono i wykonano z pominięciem procedury przetargowej.  Rzecznika powiadomił o tym Jarociński Ruch Samorządowy. Początkowo obwinionym był nadzorujący oświatę wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, który od początku utrzymywał, że swoim działaniem „nie wyrządził żadnej szkody” gminie Jarocinie.

Wreszcie na początku listopada ubiegłego roku zastępcę szefa gminy uniewinniono, bo w toku postępowania okazało się, że... nie miał upoważnienia do wykonywania czynności w zakresie zamówień publicznych [ZOBACZ TUTAJ]

Sprawy jednak nie zamknięto, a rzecznik obarczył odpowiedzialnością burmistrza, jako kierownika jednostki.

Burmistrz w rozmowie z portalem tłumaczy [ZOBACZ WIDEO], że remont przedszkola narzucił wówczas Sanepid, a gmina miała na to zaledwie dwa miesiące, stąd takie a nie inne rozwiązanie. Podkreśla, że jego zastępca miał pełne umocowania w tym zakresie.

- Nawet jeżeli doszło do nieprawidłowości, a burmistrz Kaźmierczak przekroczył swoje kompetencje i upoważnienia, które miał, to myślę, że zostało to zrobione dobrze, bo dla nas było najważniejsze, aby 1 września dzieciaki poszły do przedszkola – mówi burmistrz Pawlicki i dodaje.

- Nie od dzisiaj na mnie polują i nie chodzi o zastępcę, jakiegoś urzędnika - tylko żeby mnie przypilnować. Natomiast w RIO są jeszcze ludzie, którzy są nominowani z Platformy, pewnie będą każda okazję próbowali wykorzystać, żeby przynajmniej jakieś upomnienie, albo naganę mi dać. Przyzwyczaiłem się do tego, robię swoje - powiedział.

Z przewodnicząca Komisji Orzekającej nie udało nam się dzisiaj porozmawiać.

Posiedzenie rozpocznie się o godz. 12.00. Tym razem RKO udało się skutecznie zawiadomić szefa gminy o posiedzeniu.  Czy burmistrz wybiera się do Poznania? [ZOBACZ WIDEO]   

[AKTUALIZACJA 14:30]

Posiedzenie Komisji Orzekającej nie trwało długo. Rozstrzygnięcie nie zapadło. - Rozprawa została odroczona – tłumaczy Zespół ds Naruszeń Dyscypliny Finansów Publicznych. - Powód jest czysto formalny - był błąd we wniosku Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych i w związku z tym komisja była zmuszona odroczyć postępowanie w celu wyznaczenia terminu postanowienia dla sprostowania tego błędu we wniosku.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE