Reklama

Burmistrz Adam Pawlicki: Cieszę się, że będzie referendum [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz Adam Pawlicki: Cieszę się, że będzie referendum [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Referendum w Jarocinie

Bartek Nawrocki, jarocinska.pl: Pierwsze w historii Jarocina referendum w sprawie odwołania burmistrza i Rady Miejskiej w Jarocinie jest już faktem. Głosowanie odbędzie się w ostatnią niedzielę listopada. Czy pan się obawia wyników?

Nie obawiam się weryfikacji, choć jest bardzo szybko, bo po roku czasu, ale myślę, że już po tym okresie widać efekty w każdej dziedzinie, którą zapowiadałem przed wyborami. Cieszę się, że ten sondaż, ten plebiscyt będziemy mieli już po roku czasu, bo z naszych środków Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska nie musimy wydawać na badania socjologiczne, gdyż nasi konkurenci to zrobili. Szkoda tylko, że będziemy musieli zapłacić za to z budżetu gminy między 50, a 100 tys. zł, a nie konkurencja polityczna, skoro domaga się odwołania nas i wejścia w nasze miejsce, to oni powinni, ze swoich pieniędzy za to zapłacić.

33 dni do referendum w Jarocinie

Przypomnę tylko, że środowisko Ziemi Jarocińskiej, radni ZJ doprowadzili w ubiegłym roku do referendum w sprawie ruchu na rynku i też mieszkańcy za nie zapłacili. Inne pytanie - z jednej strony mówi pan, że będziecie mieli darmowy sondaż jako Ziemia Jarocińska, ale państwo wydaliście mnóstwo pieniędzy na kampanię wizerunkową „Czas rozwoju” i jak zauważają specjaliści, ona nie musi mieć związku z kampanią parlamentarną.

Zgadza się, nie jest związana bezpośrednio, nie nawołujemy do konkretnych głosowań politycznych, promujemy to, co żeśmy zapowiadali, czyli rozwój gminy Jarocin, to robimy i myślę, że na taką skalę, jakiej do tej pory nie było.

Takiej skali reklam wizualnych też nie było do tej pory i to na trzy lata przed wyborami. Czyżby się jednak ktoś czegoś obawiał?

Ja się nie obawiam. Tak jak każdy, kto prowadzi działalność samorządową czy polityczną, mam określoną liczbę przeciwników. Podejmując trudne decyzje na pewno wielu osobom nadepnąłem na odcisk. 20 procent niezadowolonych to jest chyba rzecz normalna. (…). Przeciwnicy pójdą do urn, będą głosować, natomiast ci, którym podoba się to co robi ZJ, ja i radni Ziemi Jarocińskiej ostaną w domu i poświęcą czas rodzinie.

Co burmistrz sądzi o referendystach, z kim się spotykają, kto ich instruuje i komu „tęskno do korytka”, a także co zrobi, gdyby go rzeczywiście odwołano? Zobacz w naszym materiale WIDEO.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE