Reklama

Boguszyn. Rozpoczęły się prace modernizacyjne szkoły. Budynek zmieni całkowicie swój wygląd

Opublikowano: 26 marca 2021 11:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła w Boguszynie zmagała się z brakiem miejsca. Ta sytuacja ulegnie zmianie. Wszystko za sprawa przebudowy placówki.

Reklama

Rozpoczęła się przebudowa Szkoły Podstawowej w Boguszynie. Zgodnie z zapowiedziami zmieni całkowicie swój wygląd. Dobudowana zostanie nowa część, w której przewidziane są sale przeznaczone dla dzieci przedszkolnych, dwie sale lekcyjne, szatnia, jadalnia dla najmłodszych.

Tutaj powstanie także łazienka oraz gabinet pielęgniarki szkolnej, sala rewalidacyjna oraz pomieszczenia dla pracowników szkoły. Zmiany zajdą również w starej części placówki. W projekcie przewidziano też zagospodarowanie terenu przy budynku szkolnym. Ma powstać plac zabaw oraz miejsca z zielenią. 

Nowomiejski urząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 mln zł. dotacja jest bezzwrotna, ponieważ pieniądze pochodzą z funduszu COVI-19. Przeznaczonego dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przed pandemią. Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 4 mln zł. 

Prace modernizacyjne przeprowadzi firma Agnieszki Troińskiej ST-INVEST z Wilkowyi. To ona wygrała przetarg, proponując najniższą kwotę. Wyniosła ona 3.134.896,40 zł. Przebudowa szkoły w Boguszynie potrwa blisko 14 miesięcy i zgodnie z planem powinna zakończyć się 30 kwietnia 2022 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.