Reklama

Biblioteka w Mieszkowie jak nowa. Otwarcie na początek nowego roku

Opublikowano:
Autor:

Biblioteka w Mieszkowie jak nowa. Otwarcie na początek nowego roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki w Mieszkowie po remoncie. Placówka spełnia dwie funkcje jako miejsce wypożyczania książek dla uczniów Szkoły Podstawowej, w której budynku się znajduje, a także publicznej, dostępnej dla wszystkich mieszkańców. 

 

 

Z nowymi regałami, meblami, podłogą i pionowymi kaloryferami, które są jednocześnie magnetycznymi tablicami, placówka wygląda ślicznie. Co zauważyli obecni na uroczystości czytelnicy i goście. Remont Biblioteki w Mieszkowie sfinansowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 oraz przez Gminę Jarocin.

 

W jednym z pomieszczeń bibliotecznych od 2012 roku istnieje izba pamięci. Powstała z inicjatywy Wojciecha Koterby - mieszkańca Mieszkowa i miłośnika historii Powstania Wielkopolskiego oraz Marii Musieli, pracownicy biblioteki i jednocześnie prezeski Koła Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Zależało im na wyeksponowaniu miejsca dla pamięci wielkiego mieszkowianina generała Stanisława Taczaka - pierwszego przywódcy Powstania, który urodził się i dzieciństwo spędził w Mieszkowie. Pamiątki są zgromadzone w gablotach czytelni Filii w Mieszkowie. Można ją zwiedzać w godzinach pracy biblioteki. Nauczyciele i opiekunowie zorganizowanych grup proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr. (62)749-30-15.

 

Jak będzie wyglądała biblioteka, która powstanie na jarocińskim Rynku ZOBACZ TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE