Reklama

„Biała niedziela” z bezpłatnymi badaniami i poradami w szpitalu

Opublikowano:
Autor:

„Biała niedziela” z bezpłatnymi badaniami i poradami w szpitalu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzisiaj "Biała Niedziela". Szpital Powiatowy w Jarocinie zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami organizuje kolejną „Białą niedzielę”. Tym razem dzień bezpłatnych badań i porad został zaplanowany na 24 września w godzinach od 10.00 do 14.00.

 

Podobnie jak w czasie czerwcowej akcji mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli liczyć na bezpłatne badania laboratoryjne: MO, p/cukru, TSH, p/cholesterolu, badanie EKG wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała.

Przewidziane są także konsultację prof. Jacka Piątka, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Z kolei cytologię diagnozującą raka szyjki macicy będzie wykonywał dr n. med. Włodzimierz Budzyński.

Pacjenci będą mogą liczyć również na porady dietetyka z zakresu prawidłowego odżywiania oraz na konsultacje dr Krzysztofa Gruszczyńskiego na temat przewlekłej niewydolności żylnej. Z kolei kobiety w ciąży będą mogły liczyć na zapis i interpretację KTG (czynności serca płodu) oraz na edukację przedporodową. Dodatkowo wprowadzono profilaktykę jaskry, w ramach której będzie można skorzystać z pomiaru ciśnienia ocznego i z porady okulisty. Do akcji włączy się również jarociński sanepid, który będzie udzielał porad w zakresie zakażeń.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE