Reklama

Będzie nowa droga w Dobieszczyźnie

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowa droga w Dobieszczyźnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego odwiedził Żerków. Celem wizyty było podpisanie umowy na budowę lub modernizację drogi w Dobieszczyźnie.

 

Urząd w Żerkowie pozyskał środki z europejskiego funduszu rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Celem inwestycji jest przede wszystkim podwyższenie standardów dróg gminnych ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo pieszych. Modernizacja obejmie więc nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale i też budowę chodnika. Droga, na którą urząd zdobył pieniądze położona jest obok miejscowego ośrodka zdrowia.

 

Umowa na realizację zadania podpisana została przez burmistrza Żerkowa, Michała Surmę, skarbnika gminy Agnieszkę Rosiejkę oraz wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, któremu towarzyszył radny wielkopolskiego sejmiku, Jan Grzesiek. Całość inwestycji opiewa na sumą 375 tys. zł z czego prawie 240 tys. to kwota uzyskanego dofinansowania.

 

 

Kiedy powstanie droga?

 

Otóż zgodnie z podpisaną umową czas realizacji inwestycji następnym dopiero w następnym roku.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE