Reklama

Będzie lodowisko w Jarocinie - już je budują

Opublikowano:
Autor:

Będzie lodowisko w Jarocinie - już je budują - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rozpoczęła się rozbudowa gminnej spółki Jarocin Sport. Cały projekt zakłada powstanie kilku nowych obiektów. Między innymi lodowiska o powierzchni 800 m2.

 

Założenia są takie, że obiekt, jako lodowisko wykorzystywany będzie od listopada do marca, natomiast w pozostałych miesiącach hala będzie służyła do organizowania różnych wydarzeń, między innymi koncertów. Lodowisko ma funkcjonować temperaturze zewnętrznej nawet do +15 stopni C.

W bezpośrednim sąsiedztwie lodowiska wybudowany zostanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 5.000 m2. A w nim sześciotorowa kręgielnia, pomieszczenie klubowe z zapleczem, sala do tańca ze sceną, sala sportowo-rekreacyjna oraz fitness. Na tym samym poziomie planowany jest również kort do ricocheta z trybunami i restaurację z częścią zewnętrzną (tarasową).

Z kolei na piętrze nowego budynku zlokalizowane zostaną dwie sale konferencyjno-eventowe z zapleczem gastronomicznym.

Zmieni się także aquapark. Zostanie rozbudowany o basen szkoleniowy z ruchomym dnem - od 0 do 1,6 m. - Umożliwi to dostosowanie basenu do różnego rodzaju zajęć wymagających określonej głębokości wody. Będzie on wykorzystywany głównie do coraz popularniejszych lekcji oswajania z wodą dla niemowląt oraz nauki pływania dla przedszkolaków i najmłodszych klas szkoły podstawowej - wyjaśnia Marcin Jantas, Prezes spółki Jarocin Sport. Basen sportowy wzbogaci się o windę dla osób niepełnosprawnych.

- Nie lada wyzwaniem będzie przebudowa, powstałego na początku lat 70. XX wieku, basenu odkrytego. Wymaga on całkowitej modernizacji i dostosowania do nowoczesnej technologii oraz oczekiwań tych, którzy z niego korzystają - zaznacza Marcin Jantas.

Kiedy zakończy się cała rozbudowa, ila ma kosztować i skąd spółka weźmie pieniądze - przeczytasz w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE