Reklama

Reklama

Będą odnawiać dom kultury

Opublikowano: ndz, 9 sie 2020 13:36
Autor:

Będą odnawiać dom kultury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Nowe Miasto nad Wartą. Gminny Ośrodek Kultury. Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą.

 

 

Nowomiejski ośrodek kultury stanął na początku lat 70. na miejscu dawnego kościoła ewangelickiego. Część ścian świątyni nie została wyburzona, a wykorzystana przy budowie nowego obiektu. Choć Gminny Ośrodek Kultury mieści się w centrum Nowego Miasta, to raczej nie należy do budynków przykuwających wzrok. Wszystko za sprawą zniszczonej elewacji, która od dawna nie była odnawiana.

 

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, w gminie zostały odwołane dwie największe imprezy, które są wizytówką miejscowości: Wianki oraz Gardłoryki. Oba wydarzenia są współfinansowane przez nowomiejski urząd.

 

Dzięki odwołanym imprezom, fundusze, które mieliśmy zaplanowane na ich organizację przeznaczyliśmy na odnowienie elewacji zewnętrznej całego budynku - tłumaczy Maciej Kuderczak, dyrektor GOK-u.

 

 

Na stronie internetowej ośrodka opublikowano zapytanie ofertowe na naprawę i odnowienie elewacji zewnętrznej budynku. Zakończyło się ono w ubiegły piątek. Obiekt przeszedł już remont wnętrz. Odnowiono salę widowiskową, zamontowano nowoczesną kotłownię.

 

- Niestety na zewnątrz nie wygląda najlepiej, a chciałbym aby ten dom kultury, jako budynek zaczął cieszyć oko, każdego, kto przejedzie przez Nowe Miasto .Obiekt nie musi być ocieplony ze względu na grube mury. Odnowienie będzie polegać na naprawie ubytków w elewacji i położeniu nowego tynku - zapewnia dyrektor.

 

Wójt Aleksander Podemski wyraził zgodę, aby zaoszczędzone środki zostały przeznaczone na odnowienie elewacji zewnętrznej domu kultury. Wystosowano więc zapytanie ofertowe. W wymaganym czasie wpłynęły dwie oferty i tylko jedna z nich spełniła oczekiwania, zwłaszcza te finansowe. Remont przeprowadzi Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk z Nowego Miasta. Wartość brutto oferty wynosi 107.010 zł. Rozpoczęcie prac przewidziano na początek września.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.