Reklama

Będą konsultacje na temat przyszłości jarocińskiego rynku

Opublikowano:
Autor:

Będą konsultacje na temat przyszłości jarocińskiego rynku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Burmistrz Jarocina ogłasza konsultacje społeczne w sprawie przyszłości jarocińskiego rynku. Będą w nich mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy.

Trwa rewitalizacja Jarocina. Od lutego modernizowane jest śródmieście. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie realizuje projekt „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum  Jarocina”. Spółka pozyskała na to jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej - blisko 136 mln złotych.

Prace poprowadzą również Veolia, Polska Spółka Gazownictwa, ZUK i JAR, który poprowadzi światłowód. 

Władze gminy chcą wykorzystać projekt i przy okazji zrewitalizować całą starówkę. Zostanie wymieniona nie tylko cała infrastruktura podziemna, ale też zupełnie zmieni się wygląd starego miasta.  

W związku z planowanymi zmianami gmina przeprowadzi konsultacje społeczne w celu poznania opinii i propozycji mieszkańców Jarocina na temat przyszłej funkcjonalności rynku.

Poniżej publikujemy ogłoszenie Burmistrza Jarocina.


OGŁOSZENIE BURMISTRZA JAROCINA

Burmistrz Jarocina informuje, iż w terminie od dnia 25 sierpnia 2020 r. do dnia 23 września 2020 r.
przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne w celu poznania opinii i propozycji na temat przyszłej funkcjonalności Rynku Miejskiego w Jarocinie po przeprowadzeniu prac rewitalizacyjnych Śródmieścia Jarocina

Adresatami konsultacji społecznych są:

 1.  wszyscy pełnoletni mieszkańcy Gminy Jarocin,
 2. instytucje oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność w Jarocinie przy: ul. Rynek, ul. Gołębiej, ul. Wyszyńskiego, ul. Średniej, ul. Wrocławskiej (od ul. Rynek do ul. Kilińskiego), ul. Kilińskiego, ul. Wąskiej, ul. Krótkiej, ul. Śródmiejskiej (od ul. Rynek do ul. Wąskiej), ul. Targowej (od ul. Wąskiej do ul. Św. Ducha), ul. Łąkowej, ul. Św. Ducha (od ul. Rynek do ul. Wojska Polskiego), ul. Kościelnej w Jarocinie, 
 3. właściciele nieruchomości położonych na terenie Gminy Jarocin nie będący mieszkańcami Gminy Jarocin.
Konsultacje społeczne przeprowadzone zostaną w formie:

 1. zebrania opinii lub propozycji na piśmie,
 2. sondażu (w formie ankiety), jako formy uzupełniającej konsultacje.
Opinie lub propozycje składać mogą wszyscy upoważnieni do udziału w konsultacjach w terminie od dnia 25 sierpnia 2020 r.
do dnia 23 września 2020 r. w następujących miejscach:

 1. Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (Budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju Sp. z o. o., ul. T. Kościuszki 15B, parter) oraz 
 2. poprzez skrzynkę e-mailową Urzędu Miejskiego w Jarocinie w formie podpisanego skanu na adres konsultacjerynek@jarocin.pl.
Karty konsultacyjne w formie ankiet pobrać można w następujących miejscach:

 1. Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (Budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju Sp. z o. o., ul. T. Kościuszki 15B, parter), 
 2. na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Jarocinie,
 3. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Jarocinie.
Karty konsultacyjne składać mogą wszyscy upoważnieni do udziału w konsultacjach w terminie od dnia 25 sierpnia 2020 r. do dnia 23 września 2020 r. w następujących miejscach:

 1. Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (Budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju Sp. z o. o., ul. T. Kościuszki 15B, parter) oraz 
 2. poprzez skrzynkę e-mailową Urzędu Miejskiego w Jarocinie w formie podpisanego skanu na adres konsultacjerynek@jarocin.pl.
Przedmiotowe konsultacje społeczne przeprowadzane są na podstawie Uchwały nr XVII/207/2015 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 29 września 2015 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu konsultacji społecznych, uchwały nr XLIX/518/2017 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 30 marca 2017 r. zmieniającej uchwałę w sprawie wprowadzenia Regulaminu konsultacji społecznych, uchwały nr III/29/2018 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie wprowadzenia Regulaminu konsultacji społecznych oraz Zarządzenia nr 123/VIII/2020 Burmistrza Jarocina z dnia 04.08.2020 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących funkcjonalności Rynku Miejskiego w Jarocinie po przeprowadzeniu prac rewitalizacyjnych Śródmieścia Jarocina.

Wyniki konsultacji w formie raportu, uzyskane podczas zbierania opinii lub propozycji mieszkańców oraz sondażu, ogłoszone zostaną w ciągu 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia procesu zbierania uwag i opinii poprzez zamieszczenie go w zakładce dotyczącej konsultacji na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Jarocinie, na stronie internetowej Gminy, na profilu Gminy na portalu społecznościowym, na słupach, tablicach, gablotach informacyjnych, środkach komunikacji miejskiej, w prasie lokalnej, a także zostaną przekazane przewodniczącym osiedli, sołtysom sołectw oraz Radnym Rady Miejskiej w Jarocinie.

Konsultacje przeprowadza Wydział Rozwoju Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Jarocinie.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE