Reklama

Badanie statystyczne w gminie Żerków i Nowe Miasto

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Badanie statystyczne w gminie Żerków i Nowe Miasto - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Statystyczny w Poznaniu na terenie gminy Żerków i Nowe Miasto będzie prowadził badanie budżetu czasu ludności.

W marcu na terenie gmin Nowe Miasto i Żerków Urząd Statystyczny w Poznaniu przeprowadzi badanie budżetu czasu ludności (BCL). Analizę przeprowadzają ankieterzy statystyczni, których tożsamość można sprawdzić na stronie Urzędu Statystycznego w Poznaniu oraz na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

Co to jest badanie budżetu czasu ludności w gminie?

Badanie budżetu czasu ludności dostarcza informacji o strukturze dobowego budżetu czasu społeczeństwa, jak również jego zróżnicowaniu w zależności od cech demograficzno-społecznych, ekonomicznych i terytorialnych respondentów. Wyniki badania służą do wyceny wartości czasu pracy w gospodarstwie domowym, są pomocne w szacunkach dla rachunków narodowych i do sporządzania ogólnonarodowego bilansu czasu pracy, znajdują praktyczne zastosowanie np. w orzecznictwie sądowym podczas zasądzania alimentów na rzecz osób trudniących się pracą domową.

W związku z tym, że badanie prowadzone jest co 10 lat możliwa jest obserwacja zmian w stylu życia społeczeństwa, związanych z zachodzącymi przemianami społeczno-gospodarczymi (np. wykorzystania nowoczesnych technologii - komputera lub smartfona - w codziennym życiu). Jest to źródło podstawowych mierników poziomu i jakości życia ludności, informacji pomocnych przy podejmowaniu działań w zakresie polityki społecznej i rynku pracy.

Badania społeczne w Żerkowie i Nowym Mieście. Co obejmują? 

Badanie prowadzone jest metodą reprezentacyjną na terenie całego kraju wśród gospodarstw domowych. Wylosowanych mieszkańców obejmuje:
 • wywiad bezpośredni lub telefoniczny przeprowadzany przez ankietera statystycznego,
 • dzienniczki czasu wypełniane samodzielnie przez członków gospodarstwa domowego w wieku 10 lat lub starszych przy użyciu specjalnie zaprojektowanej aplikacji internetowej lub w formie papierowej. Aplikacja jest dostępna na komputery osobiste (stacjonarne lub laptopy) oraz na urządzenia mobilne (smartfony lub tablety).

Zakres zbieranych informacji:

 • czynności wykonywane przez członków gospodarstw domowych,
 • subiektywna ocena wykorzystania czasu,
 • nieodpłatna pomoc otrzymywana od innych gospodarstw domowych,
 • wolontariat oraz nieodpłatna pomoc świadczona innym gospodarstwom domowym,
 • opieka nad dziećmi,
 • charakterystyka gospodarstw domowych i członków gospodarstw domowych,
 • praca główna i dodatkowa członków gospodarstw domowych,
 • dochody gospodarstw domowych,
 • samoocena sytuacji zdrowotnej członków gospodarstw domowych.
ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy