reklama
reklama

Apel z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie [GALERIA ZDJĘĆ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 października odbył się apel z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Społecznych. Jak było?
reklama

Zespół Szkoł Społecznych w Jarocinie swoje 30-lecie będzie obchodzi dzisiaj, 7 października 2022 roku. Uroczyste obchody rozpoczęły się apelem i zwiedzaniem szkoły. 

Historia szkoły społecznej w Jarocinie. Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się w 1991 roku, kiedy to Państwo Hanna i Paweł Piekarscy wraz z grupą przyjaciół i znajomych powołali do życia Społeczne Liceum Ogólnokształcące - dziś Zespół Szkół Społecznych, który na przestrzeni trzech dekad stał się ważnym punktem na mapie edukacyjnej Jarocina.  

Początki nie należały do najłatwiejszych. Skromny budynek, który zaadaptowano na potrzeby dydaktyczne należał do ZPOW Kotlin. Bywało, że lekcje WF odbywały się pomiędzy składem pomidorów, ponieważ szkoła nie miała swojej sali gimnastycznej. Jednak to nie przeszkadzało odnosić uczniom coraz to większych sukcesów. To, dzięki nim i dla nich placówka przetrwała. Z czasem szkoła nabyła pomieszczenia na własność, by w kolejnych latach rozbudować zasoby.

W 2001 r. powstało Społeczne Gimnazjum, a  w 2010 r. Społeczna Szkoła Podstawowa, która została wyremontowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy. Placówka  wzbogaciła się również o kort tenisowy oraz wspaniałą aulę.W skład oferty edukacyjnej z roku na rok wchodziły coraz ciekawsze zajęcia dodatkowe, takie jak: warsztaty plastyczne, dziennikarskie, wokalne i teatralne, lekcje tańca, szachy, nauka pływania, dodatkowe zajęcia językowe i sportowe (sztuki walki). Nie brakowało też wyjazdów zagranicznych młodzieży, obozów integracyjnych i zimowych.

Jak było na apelu z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie?

Apel z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Społecznych rozpoczął się 7 października o godzinie 11:00. Na miejscu pojawiło się mnóstwo ważnych gości, których osobiście przywitał obecny dyrektor szkoły Marcin Zwierzyński, a następnie rozpoczął przemowę.

- "Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń" właśnie te słowa z piosenki Anity Lipnickiej stały się mottem naszych obchodów. Dalej tekst brzmi następująco: "Gdy tylko czegoś pragniesz, gdy czegoś chcesz wszystko może zdarzyć się". Trudno nie zgodzić się z tymi słowami. Początek każdego przedsięwzięcia zaczyna marzenie, które czeka by je zrelizować. Tak właśnie zaczęła się historia naszej szkoły. Zaczynaliśmy 30 lat temu, zaledwie od jednej klasy liceum, która liczyła 25 uczniów. Potem w 2001 roku doszło gminazjum, w 2010 roku szkoła podstawowa i od 2 lat oddział zerowy. Pierwszy egzamin dojrzałości odbył się w 1995 roku i tak trwa aż do dzisiaj. Dzisiejsza szkoła to 14 oddziałów, 201 uczniów, 40 nauczycieli, 6 pracowników administracji i obsługi. W naszej szkole zawsze najważniejszy był, jest i będzie uczeń. Zależy nam na jego rozwoju pod każdym względem. Dbamy o to, by kadrę pedagogiczną stanowili nauczyciele o wysokich kwalifikacjach, nauczyciele dla których nauczanie jest pasją. Od zawsze mogliśy się chwalić sukcesami i osiągnięciami. (..) Ze szczególnym wzruszeniem będziemy dziś myśleć o tych nauczycielach i pracwnikach, którzy odeszli. Pomimo, że już nie ma ich wśród nas, zostawili po sobie niezatarty ślad. 

Następnie dyrektor poprosił wszystkich o powstanie i uczczenie pamięci nauczycieli i pracowników, którzy odeszli minutą ciszy. W dalszej części dyrektor Marcin Zwierzyński podziękował Hannie i Pawłowi Piekarskim za powołanie szkoły do życia. Wyraził też słowa wdzięczności wieloletnim pracownikom szkoły: Markowi Tobolskiemu, Zygmuntowi Karczowi i Bernardynie Kałmuckiej.

Po oficjalnej części przyszedł na czas na przygotowaną przez uczniół Zespołu Szkół Społecznych - część artystyczną. Jako pierwszy pojawił się szkolny zespół, który wykonał dwie piosenki: "Back to black" - Amy Winehouse i "Noc" - Stach Bukowski feat. Kwiat Jabłoni. W między czasie na scenie wystąpili młodsi uczniowie, którzy czytali wierszyk o powstaniu Zespołu Szkół Społecznych. Następnie goście obejrzeli inscenizację o tym, jak trudne potrafi być życie ucznia. Nie obyło się również bez pokazu niesamowitych wynalazków, które według uczniów mają na celu wspomagać naucznie, np. różowe okulary - by nauczyciel wydawał się milszy, czy młotki do... wbijania wiedzy. 

Atmosfera na apelu była niesamowita. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali i oglądali występy. Na koniec pokazano prezentację dokumentującą życie ZSS na przestrzeni trzech dekad. Po apelu odbyło się zwiedzanie szkoły, a na gości czekał słodki poczęstunek.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama