Reklama

Amfiteatr ma powstać do końca kwietnia. Zobacz, na jakim etapie są prace

Opublikowano: pt, 26 lut 2021 11:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 30 kwietnia powinna zakończyć się budowa nowego amfiteatru w Jarocinie. Nowy obiekt to przede wszystkim system murków, które w połączeniu z trawą tworzyć będą widownię. Nie będzie stałej sceny.

Reklama

W miejscu zburzonego amfiteatru powstaje nowy, ale zbudowany w zupełnie innym stylu. Nowy obiekt nie będzie dominował nad otoczeniem, ale wkomponuje się w przestrzeń zabytkowego parku. Nie będzie stałej sceny, ponieważ ta, która była w nieistniejącym już obiekcie, ulegała ciągłym aktom wandalizmu. Na potrzeby organizowanych wydarzeń w ciągu kilku godzin będą montowane podesty i zadaszenie. Koncepcja zielonego amfiteatru realizuje założenie „maksimum zieleni - minimum betonu”. Teren amfiteatru będzie wyposażony w system nawadniania, aby nawet w upalne lato utrzymywać w dobrym stanie nawierzchnie trawiaste. Obiekt zostanie oświetlony i objęty systemem monitoringu i nieodpłatnym dostępem do internetu.

W tym samym czasie ogłoszony został również przetarg na rozbiórkę obiektu, w którym odbywały się m.in. koncerty w ramach jarocińskich festiwali rockowych.

W ramach przygotowań do budowy przeprowadzone zostały prace archeologiczne, w trakcie których z ziemi przeznaczonej pod budowę nowego obiektu usunieto szczątki ludzkie.

Widownia amfiteatru i miejsce spotkań w miejscu dawnej sceny - to jedynie część całego projektu. Od ulicy Parkowej do Zamkowej, równolegle do alei grabowej, zostanie wybudowana droga pieszo-rowerowa z oświetleniem. Ta droga pozwoli na bezpieczną komunikację pieszą i rowerową od ulicy Poznańskiej (na wysokości kościoła św. Marcina docelowo powstanie przejście dla pieszych) z Os. 1000-lecia.

 W ramach zadania wykonano konserwację i zabezpieczenie ruin 500-letniego kościoła św. Ducha. Przeprowadzono m.in. oczyszczanie i zabezpieczenie cegieł przed korozją, a także przebudowano koronę murów. Wokół mają jeszcze powstać ścieżki łączące się z układem komunikacyjnym amfiteatru i parku, a także z ulicami Zamkową i Parkową.

Pierwsze koparki na terenie, na którym powstaje nowy amfiteatr pojawiły się w połowie września. Teren został ogrodzony wysokim płotem. Budowa amfiteatru wraz z nawierzchnią i zagospodarowaniem terenu obejmuje murki i schody, drogi i utwardzenia, instalacje elektryczne, roboty ziemne i przyłącza instalacyjne.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy