Reklama

Amfiteatr ma powstać do czerwca przyszłego roku

Opublikowano: pon, 4 wrz 2017 19:21
Autor:

Amfiteatr ma powstać do czerwca przyszłego roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Minął rok od wyburzenia jarocińskiego amfiteatru. W parku góra ziemi usypana po rozbiórce zdążyła już porosnąć chwastami. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, jesienią.

 

 

 

- Przewidujemy wydzielenie na obrysie miejsca, na którym będzie można spożywać alkohol - tłumaczy wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. Zapewnia, że wszystko powinno być już gotowe na przyszłoroczny Jarocin Festiwal, ale z uwagi na wielkość "zielonego amfiteatru" nie będzie to główne miejsce koncertowe. 

 

Zostanie założone również nowe oświetlenie w parku, które będzie połączone z systemem głośnikowym i monitoringiem. - Dzięki czemu można będzie zwrócić uwagę osobom, które zachowują się niewłaściwie albo coś niszczą. Trochę mnie to przeraża, bo widzę, co się dzieje każdego dnia w strefie relaksu na rynku. Dostawiliśmy tam cztery kosze, a dzieci, które przychodzą z mamami, rzucają wszystko pod siebie. Każdego dnia trzeba sprzątać tam butelki i papierki - dodaje wiceburmistrz. W parku mają też stanąć przenośne toalety. 

 

O tym, co oprócz prac archeologicznych opóźnia rozpoczęcie inwestycji, jakie będą koszty budowy, a także skąd mają pochodzić pieniądze szerzej w najnowszym wydaniu "Gazety Jarocińskiej".

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE