Reklama

Reklama

Akcja "Zostań św. Mikołajem..." rozrasta się. Zobacz komu jeszcze możesz pomóc?

Opublikowano: wt, 24 lis 2020 07:30
Autor:

Akcja "Zostań św. Mikołajem..." rozrasta się. Zobacz komu jeszcze możesz pomóc? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Niezwykła akcja dla pensjonariuszy DPS-u w Kotlinie, której pomysłodawczynią jest Ewa Hejduk zostaje rozszerzona. Pojawiła się kolejna instytucja, której podopieczni czekają na niewielki podarek.

 

 

O tym, że święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, kojarzący się z rodziną, choinką i prezentami, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jednak tej magii nie będzie dane przeżyć mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Oni nadal pozostaną w izolacji. Pojawił się jednak ktoś, kto wpadł na pomysł, by te święta dla pensjonariuszy DPSU-w Kotlinie były jednak wyjątkowe. To Ewa Hejduk, która wymyśliła akcję "Zostań św. Mikołajem dla mieszkańca DPS w Kotlinie".

 

 

Pracownicy i pensjonariusze kotlińskiego DPS-u znaleźli się kilka tygodni temu w bardzo trudnej sytuacji. U prawie 150 osób wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Placówkę zamknięto z częścią załogi i podopiecznymi. Trzeba było wprowadzić odpowiednie procedury oraz wydzielić w budynku DPS-u odpowiednie strefy. Do opieki nad pensjonariuszami zgłosiła się wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.

 

 

Z czasem okazało się, że dla chorych podopiecznych w DPS-ie potrzebne są koncentratory tlenu. Na apel zareagowała Fundacja „Ogród Marzeń”. , która zorganizowała specjalna zbiórkę na zakup sprzętu medycznego. Pomoc zaoferował również Lions Club Jarocin, który samodzielnie sfinansował zakup drugiego koncentratora tlenu.

 

 

Choć sytuacja w kotlińskim DPS-ie uległa znacznej poprawie, to mieszkańcy tej placówki pozostaną nadal w izolacji i to przez święta Bożego Narodzenia. Spora też część pensjonariuszy nie ma kontaktu z najbliższymi. Można jednak sprawić, że te święta będą dla nich wyjątkowe. W jaki sposób?

 

 

Tutaj z pomocą przyszła Ewa Hejduk, która jest pomysłodawczynią akcji Zostań św. Mikołajem dla mieszkańca DPS-u w Kotlinie”. Każda chętna osoba może ofiarować mieszkańcowi placówki mały podarunek. Do pomocy w realizacji akcji przełączyło się starostwo powiatowe. Podopieczni DPS-u w Kotlinie napisali, więc swoje listy do św. Mikołaja.

 

 

Listy do św. Mikołaja  od pensjonariuszy były dostępne od dnia dzisiejszego w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Jarocinie. W każdym z nich było napisane, co konkretny mieszkaniec pragnie dostać. Każdy, kto zdecydował się wziąć list, musi zakupić podarunek do kwoty 50 zł oraz podpisać, dla kogo jest przeznaczony (np. Adam J. lat 76). Tak przygotowaną świąteczną paczkę trzeba odnieść do starostwa do 11 grudnia.

 

 

Już pierwszego dnia akcja "Zostań św. Mikołajem dla mieszkańca DPS-u w Kotlinie" przerosła oczekiwania organizatorów. Listy rozeszły się w zaskakująco szybkim tempie. Okazało się również, że wielu ludzi już wcześniej dzwoniło do urzędu powiatowego w Jarocinie z prośbą o rezerwacje listu.

 

 

To nie koniec akcji, bowiem zostanie ona rozszerzona na kolejną instytucję. Otóż wicestarosta Katarzyna Szymkowiak poinformowała, że następną placówką, które weźmie udział w akcji jest Dom Dziecka w Górze. To tam przebywa, na co dzień 28 wychowanków.

 

 

Dzieci z domu dziecka, już napisały swoje listy, które są do odebrania w punkcie podawczym starostwa od godz. 7.30 do godz. 15.30.Można również telefonicznie poprosić o odłożenie listu.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Ja

    Jest to bardzo dobra i szlachetna akcja i te osoby ucieszą sie upominkiem.Ale są też wśród nas osoby samotne o których nikt nie wie i najbliższi też sie nimi nie interesują.Jest to przykra rzeczywistość

  • rok temu | ocena +1 / -0

    Jarocinianka

    Nie znam pani Ewy osobiście ,ale widzę ze to super pozytywna pani .Mimo ze ma ciężka prace ,rodzine to jeszcze pomaga innym .Pozdrawiam i życzę miłego dnia .