Reklama

Akcja z maseczkami trwa

Opublikowano: 15 kwietnia 2020 09:40
Autor:

Akcja z maseczkami trwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Dzień wcześniej niż planowano rozpoczęło się rozdysponowywanie maseczek na terenie gminy Nowe Miasto.

 

- W akcji uczestniczą sołtysi, lokalne straże pożarne oraz osoby, które zgłosiły chęć pomocy - mówi wójt gminy, Aleksander Podemski.

Wczoraj dostarczone zostały 62 pakiety do sołectwa w Szypłowie. 403 trafiły do Nowego Miasta, 54 - do Chwalęcina. Dzisiaj 478 otrzyma sołectwo w Chociczy.

 

ZOBACZ TEŻ - OBOWIĄZKOWO BĘDZIEMY ZAKRYWAĆ USTA I NOS

 

1 pakiet kierowany jest do jednego domostwa., na jedną posesję, w której zameldowane są osoby na pobyt stały. Każdy zawiera 2 maseczki oraz ulotkę z instrukcją użytkowania.

W sumie 5 tys. maseczek trafi do 2.220 domostw. Gmina wyda na to ok. 20 tys. zł z rezerwy na zarządzanie kryzysowe.

 

- Szycie maseczek cały czas trwa. Pakiety szykowane są na bieżąco i dystrybuowane do sołtysów . Chcielibyśmy, żeby najpóźniej do czwartku trafiły do wszystkich mieszkańców. Mam nadzieję, że to się uda - dodaje zastępca wójta, Wiesław Schreiber.ZOBACZ TEŻ - TRWA AKCJA ROZDAWANIA MASECZEK W GMINACH JARACZEWO i KOTLIN

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.