Reklama

Akcja Szpikowa Paczka ruszyła w Żerkowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Żerkowie po raz kolejny organizuje akcję Szpikowa Paczka. Przyłącz się i pomóż potrzebującym.

Reklama

Szkoła Podstawowa w Żerkowie ruszyła z akcją Szpikowa Paczka. Aż do 6 grudnia można przynosić przedmioty, które trafią do potrzebujących na święta.

Fundacja "Dar Szpiku". Co to?

Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” powstała w 2008 roku w Poznaniu. Inspiracją dla założenia fundacji była Anna Wierska, która ostatnie 2 lata swojego życia, walcząc z białaczką i próbując znaleźć dawcę szpiku kostnego, poświęciła na przekonywanie innych, jak ważną kwestią jest problem dawstwa szpiku.
Fundacja została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku oraz transplantacji szpiku kostnego. Podstawowe działanie fundacji to także wspieranie osób chorych i ich rodzin, które niejednokrotnie wymagają szczególnej opieki i oraz szczególnej pomocy w przeciwdziałaniu ich wykluczeniu społecznemu.
Niedługo po powstaniu samej fundacji utworzono Drużynę Szpiku. To grupa wolontariuszy, która pomaga realizować wszelkie działania fundacji.
Jej głównym celem jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, a tym samym zwiększenia szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Akcja Szpikowa Paczka w szkole w Żerkowie

Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Żerkowie organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla tych, dla których święta nie są tak wesołym i radosnym czasem. Pomóc może każdy, wystarczy zaangażować się w akcję i przynieść dary do szkoły. Zbiórka trwa do 6 grudnia.
Święta Bożego Narodzenia to jeden z najważniejszych momentów w roku. Dla każdego z nas – dla ludzi zdrowych, aktywnych, pracujących, tańczących, śpiewających, skaczących, biegających, podróżujących, piszących, czytających… Ale jest to także bardzo ważny czas dla chorych oraz ich bliskich, dla osób w kryzysie samotności. Właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku. Chcielibyśmy sprawić, aby nasi podopieczni – osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny, dzieci z Domu Dziecka i Samotnych Matek – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i w pełni poczuli magię i ważność tych dni. Chcielibyśmy, by ich domy wypełnił aromat świątecznych potraw i by każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy. I choć trudno jest nam dać im to, o czym marzą najbardziej, czyli zdrowie, dom i miłość, możemy wlać w ich serce nadzieję i ciepło, które są nieodłącznym elementem świąt - piszą przedstawiciele Szkolnej Drużyny Szpiku.
 
Co jest potrzebne?
W gruncie rzeczy wszystko. Wolontariusze zbierają:
  • nowe pościele, ręczniki, koce,
  • zabawki, gry,
  • artykuły papiernicze,
  • chemia domowa typu proszki do prania, płyny do płukania, kąpania, mycia: okien, podłóg, pasty do zębów, szampony, mydła, balsamy, kremy, środku dezynfekujące,
  • jedzenie: kawy, herbaty, konserwy (szynka, ryby, pasztety), ryż, cukier, makaron, majonez, ketchup, musztarda, olej, oliwa, przyprawy, soki, słodycze,
  • oraz produkty o długim terminie przydatności.
 
Przyłączycie się do akcji?

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy