Reklama

Akcja pomocy jarocińskiemu szpitalowi. Włączyła się kolejna szkoła

Opublikowano: wt, 1 gru 2020 13:33
Autor:

Akcja pomocy jarocińskiemu szpitalowi. Włączyła się kolejna szkoła  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Szpital Powiatowy w Jarocinie. Szpital w potrzebie. Akcja pomocy. Woda. Jarociński szpital. Pomoc. Jarociński oddział COVID-owy.

Kolejna szkoła włączyła się w akcję pomocy jarocińskiemu szpitalowi. Do lecznicy przyjechał samochód po brzegi wypełniony zgrzewkami wody.

 

 

Akcja pomocy jarocińskiemu szpitalowi. Włączyła się kolejna szkoła

Stąd apel o pomoc i wsparcie wystosowany przez lecznicę. Wśród wielu rzeczy, które są potrzebne jest między innymi woda, którą pacjenci muszą pić w dużych ilościach. Okazuje się, że lecznica na 10 dni potrzebuje jej ponad 10 tysięcy butelek.

 

Odzew na apel był natychmiastowy. Poza wodą do lecznicy trafiły 4 respiratory podarowane przez burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego oraz kardiomonitory i inne niezwykle potrzebne urządzenia od wojewody wielkopolskiego. Poza tym dostarczone zostały środki ochrony dla personelu i pacjentów.

 

Nie zawiedli także mieszkańcy powiatu jarocińskiego. Do szpitala co rusz podjeżdżają - mniejsze i większe samochody wyładowane zgrzewkami butelek z wodą. Zaangażowali się strażacy, Koła Gospodyń Wiejskich, rady sołeckie oraz nauczyciele i uczniowie z jarocińskich szkół.

 

Akcja pomocy jarocińskiemu szpitalowi. Włączyła się kolejna szkoła

W ostatnim czasie do szpitala przyjechał kolejny samochód pełen butelek z wodą. Tym razem przywieźli je przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie.

 

Za pomoc podziękowała starosta Lidia Czechak.

 

- Kolejna szkoła włączyła się w pomoc dla szpitala. W imieniu pacjentów składamy podziękowania nauczycielom, rodzicom i oczywiście dzieciom. Wspaniale jest uczyć pomagać. 1.800 butek trafi na oddział COVID-owy. Dobro wraca. Dziękuję pani Monice Nadobnej - Rojewskiej za inicjatywę i transport.

 

Akcja pomocy jarocińskiemu szpitalowi. Włączyła się kolejna szkoła

Szpitalowi można pomóc także finansowo. Wpłaty dowolnych kwot można dokonywać na numer konta utworzony specjalnie do zbiórki na walkę z COVID-19: PKO BP, nr 88 1020 2212 0000 5902 0422 6916.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE