Reklama

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hilarowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jubileusz 90-lecia świętowali druhowie z Hilarowa (gm. Jarocin). Była to okazja do wręczenia odznaczeń dla najbardziej zasłużonych ochotników. Jednostka dostała złoty medal za zasługi dla pożarnictwa

Reklama

Maj to miesiąc, w którym świętują strażacy. 4 maja pożarnicy obchodzą swoje święto. Przypada ono w dniu, w którym Kościół katolicki wspomina św. Floriana - żołnierza i męczennika, który jest patronem zawodów związanych z ogniem. W tym dniu obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Strażaka. W ubiegłym tygodniu odbył się Gminny Dzień Strażaka w Jaraczewie. Zorganizowano paradę wozów bojowych.

90-lecie OSP w Hilarowie

W sobotę 90-lecie świętowała OSP Hilarów. W uroczystości udział wzięli m.in. burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, prezes Związku Powiatowego ZOSP RP Eugeniusz Tyrakowski, kpt. Rafał Regus, dowódca JRG PSP w Jarocinie, radny sejmiku województwa wielkopolskiego Jan Grzesiek, proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha Ksiądz kanonik Krzysztof Duchnowski. Jubileusz połączono z otwarciem  i poświęceniem nowej sali wiejskiej w Hilarowie.

 - 90-lecie OSP Hilarów to podniosła i wzruszająca uroczystość. I wcale nie dziwię się Jakubowi Matuszewskiemu sołtysowi, że się wzruszył. Wiele lat przygotowywał się pdobnie, jak cała wioska i całe OSP do tego, aby godnie, to 90-lecie było obchodzone. Właśnie w takich warunkach, gdzie mamy wybudowaną salę wiejską z remizą. Przy okazji mamy nową drogę gminną. To 90-lecie OSP Hilarów możemy obchodzić godnie i ze wzruszeniem - mówił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. 

Zasłużeni druhowie OSP Hilarów z medalami   

Ze strony zaproszonych gości w kierunku druhów padło dużo serdecznych i życzliwych słów.     

  - Pomoc bliźniemu, pomoc drugiemu człowiekowi jest napiękniejszą misją. Życzę wam wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, rodzinnym - winszował prezes Związku Powiatowego ZOSP RP Eugeniusz Tyrakowski.                                   

W trakcie uroczystości zasłużonych druhów odznaczono medalami:

Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono:

Krystiana Antczka

Wojciecha Lochdańskiego

Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono:

Adama Chudaka

Tomasza Żakowskiego

Firmę ARBOR Paweł Chudak

Odznaczenia za wysługę lat otrzymali

55 – lat Mieczysław Antczak

50 – lat Jacek Matuszewski, Mieczysław Gasik

25 – lat  Paweł Chudak

20 – lat Wojciech Lochdański

5 – lat Jarosław Bogaczyk, Artur Talbierz


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy