Reklama

25 lat temu papież Jan Paweł II odwiedził Kalisz. Jak będą wyglądały diecezjalne obchody rocznicy?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 4 czerwca 1997 roku miasto Kalisz i cała diecezja kaliska przeżywały radość spotkania z Papieżem Janem Pawłem II. W tym roku obchodzona jest 25. rocznica tej wizyty. Obchody jubileuszowe zaplanowano na nstępny weekend.

Reklama

Homilia wygłoszona przez Papieża w czasie Mszy sprawowanej na placu przed bazyliką, stała się inspiracją do comiesięcznej modlitwy w intencji rodzin oraz obrony życia poczętego, w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Rocznicowe obchody rozpoczną się w czwartek 2 czerwca czuwaniem modlitewnym o godz. 17.00 i następnie Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną przez księdza biskupa Andrzeja Dziubę w Sanktuarium Świętego Józefa.

Wszystkich diecezjan zapraszamy do wspólnego dziękczynienia, kapłanów zachęcamy do organizowania większych grup swoich parafian i przybycia do Sanktuarium - zapraszają organizatorzy.

 

W czasie pamiętnej wizyty Ojciec Święty poświęcił budynek Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. W auli tego budynku w piątek 3 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Życie najpiękniejszym darem Boga”. Eucharystia sprawowana w kaplicy seminaryjnej o godz. 9.00, pod przewodnictwem księdza biskupa Damiana Bryla, rozpocznie obrady, które potrwają do godz.17.30. Konferencja ma charakter otwarty więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

 

W sobotę przy parafii św. Jana Pawła II w Kaliszu, która powstała jako wotum wdzięczności za pontyfikat Świętego Polaka, będzie miał miejsce Festyn Rodzinny. Całe popołudnie od godz. 12.00 do godz. 18.00 będzie wypełnione atrakcjami, które pozwolą miło spędzić czas i doświadczyć wspólnoty i wartości rodziny. Wydarzenie to nawiąże także do kończącego się Roku Rodziny "Amoris laetitia" i Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie. Drugie sobotnie wydarzenie to Koncert Papieski w wykonaniu Filharmonii Kaliskiej, który odbędzie się w kościele Garnizonowym o godz. 19.30.

 

Ostatni dzień uroczystego dziękczynienia to niedziela 5 czerwca obchodzona jako Odpust Opieki Świętego Józefa. W tym dniu ksiądz biskup Damian Bryl będzie sprawował Eucharystię o godz. 12.30 w Sanktuarium Świętego Józefa modląc się za miasto Kalisz. Natomiast o godz. 16.30 w katedrze św. Mikołaja mszę św. dziękczynną odprawi ksiądz biskup Łukasz Buzun. 

Warto też wspomnieć, że w wydarzeniu, jakie miało miejsce 25 lat temu uczestniczyli również jarociniacy. Byli w służbach porządkowych, w połączonych chórach, które zaśpiewały podczas mszy. Z parafii z Ziemi Jarocińskiej organizowane były grupy, które pojechały na spotkanie z Janem Pawłem II. Obecne na Eucharystii były również ówczesne władze naszego miasta. Do mszy św. Ojcu Świętemu służyło dwóch diakonów: pochodzący z Jarocina Rafał Rydliński oraz ksiądz Adam Sośnicki, który był przez jakiś czas wikariuszem w parafii Chrystusa Króla, a obecnie proboszczem w Żdżarach. Dębowy tron z obiciem z białej skóry, na którym zasiadał papież został wraz z fotelami wykonany w Jarocinie przez rzemieślników Antoniego Regulskiego i Ryszarda Wosińskiego.


Byliście w czerwcu 1997 roku w Kaliszu? Macie zdjęcia, wspomnienia, którymi chcielibyście się podzielić? Piszcie na maila: [email protected] 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy