Reklama

120 stron o dokonaniach burmistrza Jarocina

Opublikowano:
Autor:

 120 stron o dokonaniach burmistrza Jarocina - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Prezentował się bardzo dostojnie, jednocześnie budząc respekt. Wysoki, szczupły i nienagannie ubrany.

To fragment książki, która ukazała się właśnie nakładem Południowej Oficyny Wydawniczej - „W przyjaźni z życiem” autorstwa jarocińskiego regionalisty Andrzeja Gogulskiego. Ponad 90 lat temu, 4 maja 1925 roku, w ratuszu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Edmunda Rogalskiego na burmistrza Jarocina. Miał wtedy 36 lat i był 108. burmistrzem w historii naszego miasta.

Andrzej Gogulski opisuje losy najdłużej - w okresie międzywojennym - urzędującego burmistrza Jarocina, ale nie tylko. Znajdziemy tu również szeroką panoramę polityczną, gospodarczą i społeczną miasta. Pojawia się tutaj ponad 200 nazwisk mieszkańców, ludzi związanych z regionem.

W spotkaniu autorskim zorganizowanym w Muzeum Regionalnym w Jarocinie, a prowadzonym przez prezesa POW Piotra Piotrowicza, wzięli udział również potomkowie burmistrza Rogalskiego, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami.

Książkę można kupić w redakcji „Gazety Jarocińskiej”, biurze ogłoszeń, Muzeum Regionalnym i Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy („Pod Ratuszem”) w Jarocinie,, a także w księgarniach „Na Rogu” i na ul. Paderewskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE