Zwycięstwo jarocińskiej olimpijki w Rydze

Sport Patrycja Adamkiewicz wygrała zawody Pucharu Świata w taekwondo, rozgrywane w miniony weekend w łotewskiej stolicy Rydze. W poprzedzających te zawody Mistrzostwach Europy Juniorów w konkurencjach olimpijskich startowały trzy reprezentantki MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin.

Wychowanka klubu MUKS Białe Tygrysy Jarocin, pierwsza olimpijka z Jarocina, Patrycja Adamkiewicz odniosła w miniony weekend zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w Rydze. W stolicy Łotwy reprezentantka Polski wygrała rywalizację w kategorii 57 kg. W półfinale Adamkiewcz pokonała 2:0 Finkę Helmi Harkonen. W finale zawodniczka AZS-u Warszawa również 2:0 wygrała z inną Finką Ruqią Rahmani

W odbywających się nieco wcześniej na Łotwie Mistrzostwach Europy Juniorów w kategoriach olimpijskich, wzięły udział trzy aktualne zawodniczki MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin. Michalina Wróbel i Aleksandra Szymczak dostąpiły po raz kolejny zaszczytu reprezentowania na tych prestiżowych zawodach barw narodowych. Natomiast Marta Stasik wystartowała w Rydze jako zawodniczka klubu MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

Podopieczne Józefiny Nowaczyk - Wróbel przekonały się jak trudno osiągać sukcesy w drodze na igrzyska olimpijskie. Wszystkie przegrały w Rydze od razu swoje pierwsze walki i żadna nie zdołała się przedrzeć do strefy medalowej. Startująca w kategorii 55 kg, jako zawodniczka klubu MUKS Białe Tygrysy Jarocin, Marta Stasik przegrała 0:2 z Ukrainką Marią Romanenko. Walcząca w kategorii 49 kg Aleksandra Szymczak uległa 1:2 Słowence Danaji Skofic. Natomiast występująca w wadze 44 kg Michalina Wróbel została pokonana 0:2 przez Hiszpankę Sofię Garcię Marquinę. Zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin nabyły międzynarodowego doświadczenia i przekonały się, jak trudno będzie powtórzyć olimpijski sukces ich starszej, byłej klubowej koleżanki Patrycji Adamkiewicz. Należy jednak wierzyć, że ten cel sportowy osiągną.