Zwycięskie zakończenie rundy jesiennej piłkarek Jaroty

Autor: | Zdjęcie: Paweł Witwicki / Archiwum

Zwycięskie zakończenie rundy jesiennej piłkarek Jaroty - Zdjęcie główne

Kinga Waszak i Oliwia Krysińska zdobyły po dwa gole w ostatnim meczu piłkarek Jaroty w rundzie jesiennej IV ligi | foto Paweł Witwicki / Archiwum

SportPiłkarki Jaroty pewnie 5:0 pokonały w Koninie na stadionie im. Kazimierza Górskiego miejscowy AZS PWSZ w siódmej, ostatniej jesiennej kolejce spotkań w IV lidze kobiet. Podopieczne Mirosława Czajki przerwę między rundami swego debiutanckiego sezonu ligowego spędzą na czwartym miejscu w tabeli z niewielką strata pięciu punktów do liderek.

Ostatni mecz rundy jesiennej w IV lidze kobiet nie był dla piłkarek Jaroty łatwym pojedynkiem. Mimo iż szybko objęły prowadzenie, bo już w 6. minucie Alicja Krzykos zagrała do Kingi Waszak, a pełniąca w tym meczu, pod nieobecność Alicji Oczkowskiej, funkcję kapitana bramkostrzelna zawodniczka Jaroty pomknęła skrzydłem i uderzyła nie do obrony, to jednak w dalszej części tej połowy podopieczne Mirosława Czajki miały problemy z konstruowaniem składnych akcji. W związku z tym rzadko zagrażały bramce konińskiego zespołu. Dopiero po godzinie gry, gdy zawodniczki AZS-u PWSZ opadły nieco z sił, akcje zawodniczek Jaroty nabrały wiekszego rozmachu. Dobrze w tym meczu spisywała się Oliwia Krysińska, która przez dwa lata grała w Koninie i dobrze znała ten obiekt. To ona w 66. minucie zdobyłą drugiego gola dla Jaroty, który podłamał piłkarki z Konina. W końcówce spotkania podopieczne Mirosłąwa Czajki dominowały już na boisku. Drugie swoje trafienia zaliczyły Waszak i Krysińska, a w doliczonym czasie gry swojego debiutanckiego gola strzeliła rezerwowa Julita Urbańska. Piłkarski Jaroty udanie zatem zakończyły rundę jesienną.

- Po rundzie jesiennej jesteśmy na czwartym miejscu w tabeli i mamy przed sobą trzy zespoły, które nie kryją, że ich celem jest awans. Uważam, że my także możemy włączyć się do tej rywalizacji. Jesienne mecze pokazały, że jesteśmy dla tych zespołów równorzędnymi rywalkami. Szkoda pechowo przegranego spotkania w Stęszewie, ale już remis z bardzio silnym zespołem Słupczanki pokazał, że w naszym zespole drzemie olbrzymi potencjał. Zatem postawę w rundzie jesiennej naszych dziewcząt można ocenić na same plusy - podsumowuje pierwszą rundę debiutanckiego sezonu trener Jaroty MIrosław Czajka.

AZS PWSZ Konin - Jarota Jarocin 0:5 (0:1)

0:1 - Kinga Waszak (6.)

0:2 - Oliwia Krysińska (66.)

0:3 - Kinga Waszak (77.)

0:4 - Oliwia Krysińska (90.+2)

0:5 - Julita Urbańska (90.+3)

Jarota: E. Czajka - J. Urna (76. J. Urbańska), J. Zięta (70. B. Wrembel), A. Nawrocka (80. K. Sopniewska), M. Rebelka (55. K. Prządka), K. Szalczyk, P. Tylak, O. Krysińska, J. Słomianna (60. M. Szwałek), K. Waszak, A. Krzykos (80. A. Wojciechowska)