Zagrali o mistrzostwo w powiecie

Sport W Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyły się zorganizowane przez Jarociński Klub Szachowo - Warcabowy Mistrzostwa Powiatu Juniorów w szachach.

Wzięło w nich udział szesnaścioro zawodników. Byli to zarówno członkowie JKSz-W Jarocin, jak i uczniowie szkół z powiatu jarocińskiego: Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie, Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie, Zespołu Szkół ZOO w Wilkowyi, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie, Szkoły Podstawowej w Żerkowie, Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.
Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 2 x 15 minut. Nikomu nie udało się wygrać wszystkich partii. Zwycięzcą klasyfikacji ogólnej oraz rywalizacji w grupie 15-18 lat został Oliwier Woźniak. który zdobył 6 punktów. Tyle samo punktów w dorobku miał drugi w obu klasyfikacjach Damian Surdukowski. Damian jako jedyny wygrał ze zwycięzcą turnieju, ale przegrał z kolei z czwartym w klasyfikacji ogólnej i trzecim w grupie 15-18 lat Pawłem Jędrzejakiem (5 punktów). O kolejności miejsc zadecydowała punktacja pomocnicza (Bucholz).
Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Rafał Pietryga (zdobywca 5 punktów), który zarazem zwyciężył w grupie do lat 14. Drugie miejsce w tej grupie wiekowej zajął Jakub Andrzejczak, a trzeci był Wiktor Marciniak (obaj zdobyli po 4 punkty). Tylko lepszą punktacją pomocniczą wyprzedzili oni Jana Tomczaka i Igora Drąga.
W mistrzostwach wzięły udział także dwie szachistki. Mistrzynią powiatu jarocińskiego została Marlena Krawczyk, która zdobyła 2 punkty i wyprzedziła swoją klasową koleżankę Klarę Paterską
W czasie turnieju uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, ufundowany przez prezesa Jarocińskiego Klubu Szachowo - Warcabowego Sebastiana Borutę.
Nagrody (książki o tematyce szachowej) zostały zakupione z dotacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Turniej zaś został zorganizowany przy wsparciu finansowym Banku Spółdzielczego w Jarocinie.