Wygrana Sparty w prestiżowym meczu z Rumią

Autor: | Zdjęcie: Damian Walkowiak

Wygrana Sparty w prestiżowym meczu z Rumią - Zdjęcie główne

Daniel Jaworski zdobył ostatnie punkty z przyłożenia dla Sparty w meczu z Arką Rumia | foto Damian Walkowiak

SportRugbyści Sparty Jarocin pewnie pokonali 40:21 Arkę Rugby Rumia w drugiej kolejce spotkań I ligi rugby.

Mecze pomiędzy Spartą Rugby Jarocin a Arką Rugby Rumia należą do najciekawszych i najbardziej zaciętych w całym sezonie I ligi rugby. W poprzednich rozgrywkach w Jarocinie Sparta niespodziewanie uległa rywalom na zakończenie rundy zasadniczej. Ale już w pierwszej rundzie play off rugbyści z Jarocina pewnie pokonali gości z Pomorza.

Tym razem oba zespoły spotkały się po raz trzeci w tym roku w Jarocinie, już w drugiej kolejce spotkań w I lidze. Spartanie podeszli do tego prestiżowego pojedynku bardzo poważnie i od początku zagrali mocno. Już w 4. minucie objęli prowadzenie 5:0, za sprawą przyłożenia w wykonaniu Patryka Jankowskiego. W 13. minucie, po przyłożeniu grającego trenera Błażeja Kalinowskiego oraz podwyższeniu przez Kacpra Włodarka, gospodarze prowadzili 12:0. Nie upłynęło jeszcze pół godziny gry, a kolejne przyłożenie Jankowskiego i podwyższenie Kacpra Włodarka zapewniły Sparcie wysokie prowadzenie 26:0. Gdy wydawało się, że jarociński zespół zejdzie na przerwę z czystym kontem po stronie strat, goście z Rumii zdołali zmniejszyć przewagę Spartan, zdobywając przyłożenie i podwyższenie. Po pierwszej połowie Sparta prowadziła 26:7.

Po zmianie stron znów Błażej Kalinowski i Kacper Włodarek przywrócili zespołowi z Jarocina bezpieczną przewagę 33:7, ale Arka nie dała za wygraną i w ciągu pięciu minut, pomiędzy 52. a 57. minutą gry, zmniejszyła prowadzenie gospodarzy do zaledwie dwunastu punktów (33:21). Chwilę po godzinie gry Daniel Jaworski i Kacper Włodarek zapewnili Spartanom końcowy sukces, ustalając wynik spotkania na 40:21.

- Udało nam się zdobyć kolejne zwycięstwo z bonusem za pięć punktów. Jeśli chodzi o ofensywę, to jesteśmy zadowoleni. Z piłką w ręce jesteśmy bardzo groźnym zespołem. Popełnilismy jednak kilka głupich własnych błędów w obronie. Nad tym elementem będziemy musieli popracować przed kolejnymi meczami. Dzisiaj bardzo podobała mi się pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Rumia to jest nasz odwieczny rywal. Gdy wchodziliśmy do pierwszej ligi, to oni w niej wygrywali. Musieliśmy im to przodownictwo wydrzeć. Do dzisiaj jest to mocny zespół. Przeszłi przebudowę, między innymi wzmocnili się zagranicznymi zawodnikami. Zawsze się na nas szczególnie przygotowują, ale dzieki temu zawsze mecze między nami są zacięte i widowiskowe dla kibiców. Za tydzień znów jedziemy na trudny teren do Białegostoku. Na pewno nie będziemy mieli pełnego składu, ale chcemy jesień skończyć z kompletem punktów. Do spotkania z Posnanią chcemy zdobywać w każdym meczu komplety z bonusem - zdradza plany trener Sparty Błażej Kalinowski.

Sparta Rugby Jarocin - Arka Rugby Rumia 40:21 (26:7)

Punkty dla Sparty: Błażej Kalinowski i Patryk Jankowski po 10 (obaj po 2 przyłożenia), Kacper Włodarek 10 (5 podwyższeń), Maciej Brodzik i Daniel Jaworski po 5 (obaj po jednym przyłożeniu)

Skład Sparty: Błażej Kalinowski, Firu Hoggan, Sebastian Jakubiak, Marcin Adamczewski, Maciej Brodzik, Łukasz Bobek, Patryk Jankowski, Daniel Jaworski, Bartosz Włodarek, Kacper Włodarek, Łukasz Banasiak, Filip Robakowski, Szymon Włodarek, Jakub Nowacki,Jacek Idzikowski, Łukasz Sierański, Adrian Jakubek, Adam Dolata, Piotr Matuszak, Krzysztof Świerzewski, Mateusz Sobczak, Eryk Jankowski, Bartosz Tondaś