Bardzo udanie zaprezentowali się w Mistrzostwach Wielkopolski młodzików U-16, juniorów młodszych U-18 i juniorów U-20 reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków. Podopieczni Dawida Bierły wywalczyli na poznańskim Golęcinie trzy złote i jeden brązowy medal.
W kategorii młodzików złoty medal w biegu na 80 m przez płotki wywalczyła Oliwia Antczak, która wynikiem 12,46 s. ustanowiła swój rekord życiowy. W tej samej kategorii wiekowej piąte miejsce w swoich konkurencjach zajmowali Maria Burchacka (1000 m z przeszkodami) oraz Jan Przybylski (600 m).
W rywalizacji juniorów młodszych w chodzie na 3000 m dziewcząt zwyciężyła Paulina Walczak z czasem 16.42,09 s.
Z kolei w kategorii juniorów dwa medale zdobył Marek Arndt. Na dłuższym dystansie płotkarskim 400 m reprezentant UKS-u Przełaj Żerków wywalczył złoty medal (czas 58,69 s), zaś na krótszym - 110 m - zajął trzecie miejsce (czas 17,17 s).
Komentarze (0)