Wielkopolskie medale Przełaju w Toruniu

Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Wielkopolskie medale Przełaju w Toruniu - Zdjęcie główne

Lekkoatleci UKS-u Przełaj Żerków zdobyli w Toruniu "worek" medali Halowych Mistrzostw Wielkopolski | foto UKS Przełaj Żerków

Sport Trzynaście medali, w tym sześć złotych, wywalczyli lekkoatleci UKS-u Przełaj Żerków w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w lekkiej atletyce w kategoriach U-12, U-14, U-16, U-18 i U-20 w tym roku rozegrane zostały w Arenie w Toruniu. W hali, w której niedługo rozgrywany będzie jeden z najważniejszych halowych mityngów w Polsce Copernicus Cup, tym razem o tytuły najlepszych w swoim regionie rywalizowali jednocześnie młodzi lekkoatleci z Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego.

Wśród startujących klubów znaleźli się młodzi lekkoatleci UKS-u Przełaj Żerków. Spisali się znakomicie, zdobywając łącznie aż trzynaście medali!

W najmłodszej kategorii U-12 reprezentanci UKS-u Przełąj wywalczyli dwa tytuły mistrzowskie. Złotym medalistą w najkrótszym biegu sprinterskim na 60 m został Piotr Michalak (czas 8,78 s). Z kolei na dystansie 200 m najcenniejszy krążek dla klubu z Żerkowa zdobył Krzysztof Pluciński (czas 30,92 s). Wśród dziewcząt na tym samym dystansie srebrną medalistką została Alicja Grygiel (czas 31,86 s). Oboje zawodników startujących na dystansie 200 m ustanowiło swoje rekordy życiowe.

W kategorii U-14 także dwa tytuły mistrzowskie trafiły do reprezentantów Przełaju Żerków. Na dystansie 200 m dziewcząt bezkonurencyjna była Gabriela Biernacka (czas 26,99). Schodząc poniżej 27 sekund utalentowana Gabrysia ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Z kolei w biegu płotkarskim na dystansie 60 m dziewcząt całe podium zajęły zawodniczki Przełaju. Zwyciężyła Alicja Przydryga (czas 12,68 s), przed Magdą Grobelną (czas 13,07 s) i Mają Walczak (czas 14,03 s). Wszystkie trzy medalistki ustanowiły w Toruniu swoje nowe halowe rekordy życiowe.

Jedynym sukcesem juniorów młodszych U-16 był brązowy medal wywalczony w biegu dziewcząt na 60 m przez Oliwię Antczak (czas 8,45 s - rekord życiowy).

Najwięcej medal zdobyli juniorzy U-18. Podwójnym sukcesem zawodniczek Przełaju zakończył sie chód kobiet na dystansie 3000 m. Zwyciężyła Paulina Walczak (czas 16.50,81 s), a drugie miejsce zajęła Martyna Śledzińska (czas 16.58,33 s). Najbardziej utytułowaną zawodniczką UKS-u Przełaj została w Toruniu Zofia Domańska. W biegu na 60 m przez płotki zwyciężyła, ustanawiając wynikiem 8,87 s swój nowy rekord życiowy. Do złotego medalu wywalczonego na płotkach dołoyła jeszcze srebro zdobyte w biegu płaskim na 60 m. Osiągnęła w nim bardzo dobry czas 8,05 s. Ostatni, srebrny krążek dorzucił płotkarz Marek Arndt, który jako drugi minął linię mety w biegu na 60 m przez płotki (czas 7,37 s - wyrównany rekord życiowy).

Medale wywalczone w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski to potwierdzenie bardzo dobrej formy, prezentowanej przez młodych lekkoatletów UKS-u Przełaj Żerków na początku sezonu halowego. Bardzo wartościowe wyniki młodzi zawodnicy Przełaju uzyskiwali już w dwóch ogólnopolskich mityngach, rozgrywanych w styczniu w Toruniu. Za tydzień znów będą mieli okazję poprawić swoje rekordy życiowe, tym razem podczas Ogólnopolskiego Memoriału Ireny Szewińskiej.