Warcabistki Komorzanki na Mistrzostwach Polski Seniorek!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: UKS Komorzanka

Warcabistki Komorzanki na Mistrzostwach Polski Seniorek! - Zdjęcie główne

Finalistki 49. MIstrzostw Polski Kobiet w Julinku - ALeksandra Łukomska, Maja Rydz i Patrycja Tomczak | foto UKS Komorzanka

Sport Trzy zawodniczki UKS-u Komorzanka - Aleksandra Łukomska, Patrycja Tomczak i Maja Rydz - wzięły udział XLVI Mistrzostwach Polski kobiet w warcabach stupolowych, które zostały rozegrane w Julinku pod Warszawą.

W 46. Mistrzostwach Polski Kobiet w warabach stupolowych wzięło udział dwanaście zawodniczek. Aż jedną czwartą stawki stanowiły reprezentantki UKS-u Komorzanka!

W pierwszej fazie mistrzostw zawodniczki rywalizowały w dwóch grupach. Następnie dwie najlepsze zawodniczki z każdej grupy awansowały do grupy finałowej, która rywalizowała o medale. Warcabistki, które zajęły miesjca trzecie i czwarte w grupie następnie walczyły o zajęcie piątego miejsca w mistrzostwach. Natomiast zawodniczki z pozycji pięć i sześć w grupach eliminacyjnych walczyły o miejsca 9-12 w mistrzostwach.

Spośród podopiecznych Andrzeja Ziai najlepiej w grupie eliminacyjnej spisała się Aleksandra Łukomska, która zajęła trzecie miejsce i następnie wygrała rywalizację w grupie walczącej o piate miejsce w mistrzostwach! Tym samym Łukomska znalazła się tuż za najlepszymi polskimi warcabistkami - mistrzynią Polski, ale także pretendentką do tytułu mistrzyni świata i mistrzynią Europy Natalią Sadowską, wicemistrzynią Polski, a także Drużynową Mistrzynią Świata Arletą Flisikowską (z nią w grupie eliminacyjnej Łukomska zanotowałą cenny remis!), brązową medalistką mistrzostw Polski Katarzyną Stańczuk oraz czwartą w mistrzostwach Polski, ale wcześniej wicemistrzynią Europy Martą Bańkowską!

Maja Rydz i Patrycja Tomczak uplasowały się w swoich grupach eliminacyjnych na piątym miejscu i w decydującej rozgrywce rywalizowały o miejsca 9-12. Obie okazały się najlepsze w tej grupi. Rydz zajęłą ostatecznie dziewiątą pozycję, a Tomczak była dziesiąta.

Warcabistki Komorzanki z każdym rokiem coraz bardziej zbliżają się do czołówki krajowej.