Unihokeiści z Kotlina Mistrzami Wielkopolski Młodzików

Autor: | Zdjęcie: Akademia Unihokeja Romgos Kotlin

Unihokeiści z Kotlina Mistrzami Wielkopolski Młodzików - Zdjęcie główne

Mistrzowie Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików | foto Akademia Unihokeja Romgos Kotlin

Sport Drużyna Akademii Unihokeja Romgos Kotlin zwyciężyła w turnieju finałowym Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików!

Turniej finałowy Wielkopolskiej Ligi Unihokeja w kategorii młodzików został rozegrany w sali Szkoły Podstawowej w Kotlinie. Wzięy w nim udział cztery zespoły z województwa lubuskiego - UKS Chynów Zielona Góra I i UKS Fenomen Babimost oraz z województwa wielkopolskiego - UKS Kopla Paczkowo i Akademia Unihkeja Romgos Kotlin.

Drużyna z Kotlina okazała się niezbyt gościnna dla rywali i absolutnie zasłużenie wywalczyła tytuł mistrzowski! Podopieczni Artura Błaszczyka i Nikodema Marciniaka pewnie pokonali wszystkich rywali. Najpierw wygrali 16:7 z Fenomenem Babimost, potem 7:4 z UKS-em Chynów Zielona Góra, a na koniec 12:5 z Koplą Paczkowo! Dzięki temu zwycięztwu druzyna Akademii Unihokeja Romgos Kotlin uzyskała awans do finału ogólnopolskiego, w którym uczestniczyć będzie dwanaście najlepszych drużyn w Polsce!

Za występ w turnieju finałowym ligi wielkopolskiej przyznano nagrody indywidualne. Otrzymali je: Sebastian Rabiega, Igor Weil (obaj Fenomen Babimost), Filip Marciniak i Mieszko Leżoch (Chynów Zielona Góra), Bartosz Dulas i Piotr Pośpieszny (Kopla Paczkowo), Szymon Lewandowski i Piotr Olejniczak (Akademia Unihokeja Romgos Kotlin). Za najlepszego bramkarza uznano Michała Borocha z Chynowa Zielona Góra. Najbardziej wartościowym zawodnikiem został Dawid Kantek z Romgosu Kotlin.

Skład drużyny AU Romgos Kotlin: Dawid Kantek, Nikodem Kantek, Kacper Barcik, Oskar Czajka, Hubert Filipiak, MIchał Piskorski, Alex Potarzycki, Piotr Jóźwiak, Szymon Lewandowski, Piotr Olejniczak; trenerzy - Artur Błaszczyk, Nikodem Marciniak